Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Lada Rejšková (STAN) jako starostka obce Libotenice přivítala nové žáky v tamní základní škole

Lada Rejšková (STAN) jako starostka obce Libotenice přivítala nové žáky v tamní základní škole

17. 9. 2023

Nový školní rok je tu, a proto starostka Libotenic Lada Rejšková (STAN) přivítala nové žáky v tamní základní škole. Všem popřála, aby se jim ve škole líbilo, dobře se učili a nosili domů pěkné známky.

První školní den v obci Libotenice.

První školní den v obci Libotenice.

„Prvňáčci nervózně pokukovali. Popřála jsem jim, aby se jim v naší školičce líbilo, aby do školy chodili rádi, našli si tu pravé kamarády a pokud možno nosili samé pěkné známky. A ať už jednou budou lékaři, právníci nebo automechanici, popřála jsem jim hlavně, aby byli šťastní,“ říká starostka obce Libotenice Lada Rejšková.

Škola je malotřídní. Děti se vyučují ve třídách s dvěma ročníky. Má pět ročníků prvního stupně a letos se vyučuje ve třech třídách. V budově je též tělocvična se sportovním vybavením, počítačová učebna, školní družina, školní jídelna. Dále ke škole patří zahrada, která se využívá pro sportovní a rekreační činnost dětí. Součástí školy je i mateřská škola.

„Rodiče jsem informovala o stavebních úpravách do budovy školy a o plánech do dalších let. Na závěr jsem poděkovala paní ředitelce a celému učitelskému sboru a popřála jim pevné nervy. Také jsem zmínila, že rodiče mají děti vychovávat a učitele učit, tedy předávat moudrost a zkušenost,“ dodává úspěšná starostka.  

Pěkný začátek školní roku všem!

Autor: Lada Rejšková, starostka obce Libotenice