Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Klášterecké sjezdovky odolávají oteplení. Přijďte si pořádně zalyžovat!

Klášterecké sjezdovky odolávají oteplení. Přijďte si pořádně zalyžovat!

14. 2. 2023

Klášterecká sjezdovka Alšovka v posledních dnech funguje v plném provozu. Sněhové podmínky jsou dobré, vrstva technického sněhu je dostatečná a statečně odolává momentálnímu oteplení. Denní provoz i večerní lyžování probíhá v obvyklé termíny, jezdí se na obou vlecích a sjezdovkách číslo 1 a 2 a je sjízdná i propojka, kde je nainstalováno několik želez pro freestylu chtivé návštěvníky.

Sjezdovky kousek od Klášterce nad Ohří.

Sjezdovky kousek od Klášterce nad Ohří.

Klášterec nad Ohří je jedním z mála měst České republiky, které provozuje svou vlastní sjezdovku. Město těží ze své nadmořské výšky, neboť se nachází ve 320 metrech nad mořem. Ještě výše, a to v 775 metrech, pak město pod vedením krajského zastupitele za hnutí STAN Štefana Drozda pak provozuje právě i svou vlastní sjezdovku, která se nazývá Ski areál Alšovka.

Vždy od pátku do neděle je v provozu i tamější kiosek „U Trolla“ a na denní bázi funguje občerstvení „U Pokladny“. Telefonickým způsobem je možné si na sjezdovce v případě zájmu rezervovat i instruktory lyžování nebo snowboardingu z tamější lyžařské školy.

Otevřena je i půjčovna vybavení, a to v době provozu vleků. Kromě čtvrtka jde i o celé jarní prázdniny.

Oteplování však negativně postihlo tamější běžecké trasy, které jsou nyní bohužel nesjízdné. I tak si ale může každý na kláštereckých sjezdovkách užít skvělou atmosféru i zábavu.

Autor: Štefan Drozd, starosta města Klášterec nad Ohří