Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Klášterec nad Ohří se vrhl do projektu sdílených kol. Prvních patnáct minut je zdarma

Klášterec nad Ohří se vrhl do projektu sdílených kol. Prvních patnáct minut je zdarma

4. 4. 2023

Klášterec nad Ohří spustil v pondělí 3. dubna ve 13 hodin pilotní projekt sdílených kol. Kola jsou prozatím k dispozici na 15 stanovištích ve městě a je možné si je vypůjčit i vrátit na stanovené místo pomocí aplikace či zavoláním. Pilotní projekt bude probíhat od dubna do října tohoto roku, pak jej vyhodnotí a zváží jeho pokračování či rozšíření.

Jedno ze sdílených kol.

Jedno ze sdílených kol.

Díky podpoře města Klášterce nad Ohří si bude možné půjčit kolo na prvních 15 minut zdarma, což znamená dojetí kamkoliv téměř po celém městě. Každých dalších 30 minut stojí 20 Kč a v případě vypůjčení kola na 24 hodin je cena 300 Kč.

„Naší vizí jsou města, kde se dobře žije, chodí pěšky a pohodlně a bezpečně jezdí na kole,“ říkají zakladatelé projektu sdílených kol v České republice.

Město Klášterec nad Ohří si od projektu slibuje mnohé. Mezi výhody projektu sdílených kol se kupříkladu řadí:

  • Nejrychlejší doprava do 3 km,
  • Pohyb po městě, který je zdravý a šetrný,
  • Jednoduché půjčení i vrácení kola pomocí aplikace během 2 vteřin,
  • Bezdotykové odemčení kola díky elektronickému zámku,
  • S jednou aplikací se projedete ve 25 českých a ve více než 300 evropských městech,
  • Díky podpoře města je prvních 15 minut každé jízdy zdarma.

Rádi bychom využili potenciál cyklotras v našem městě, a tak přicházíme s projektem sdílených kol, v našem regionu ojedinělým. V jiných krajích naší země zmíněný program již běžně funguje. V pilotním projektu zjistíme zájem o tuto službu nejen Kláštereckých, ale i návštěvníků našeho města,“ uvádí starosta Štefan Drozd.

Autor: Štefan Drozd, starosta města Klášterec nad Ohří