Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Klášterec nad Ohří pokračuje v dalších projektech. Nově nechal postavit lávku přes tamější potok

Klášterec nad Ohří pokračuje v dalších projektech. Nově nechal postavit lávku přes tamější potok

2. 5. 2022

Město Klášterec nad Ohří, kde je dlouholetým a úspěšným starostou Štefan Drozd, realizovalo v minulých týdnech další velmi úspěšný projekt. Inspirací byl pro město participativní rozpočet Klášterce nad Ohří, do něhož byl přihlášen záměr, který se dotýkal lávky přes Klášterecký potok. Ačkoliv nepatřil mezi tehdejší vítěze, městu se projekt líbil natolik, že i přesto došlo k jeho realizaci.

Nová lávka ve městě Klášterec nad Ohří.

Nová lávka ve městě Klášterec nad Ohří.

Bezpečnou lávku přes Klášterecký potok, kde doteď lidé potok v podstatě přeskakovali a ohrožovali tím vlastní bezpečnost, najdete mezi Krátkou a Lípovou ulicí u tenisových kurtů, dojdete po ní na oblíbenou cyklostezku podél Kláštereckého potoka.

Návrh v loňském ročníku podala Theodora Varadyová, které město za nápad poděkovalo.

Nově vybudovaná lávka přes Klášterecký potok je důkazem, že ač nemusí projekt v participativním rozpočtu získat potřebné hlasy, může ho město zrealizovat jako dobrý nápad ze zásobníku projektů.

Participativní rozpočet tak může být v rámci komunální politiky skvělým nástrojem, jak se zapojit do fungování města či obce. Jeho oblíbenost v čase velmi roste a města pro něj vyčleňují ze svých napjatých rozpočtů stále více potřebných financí.

Autor: Štefan Drozd, starosta města Klášterec nad Ohří