Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Klášterec hojně investuje. Obyvatelé se dočkali oprav několika chodníků či komunikací

Klášterec hojně investuje. Obyvatelé se dočkali oprav několika chodníků či komunikací

8. 8. 2022

V Klášterci nad Ohří, kde je starostou krajský zastupitel za hnutí STAN Štefan Drozd, se pustili do řady investičních projektů a oprav. V posledních týdnech tam zahájili třeba výstavbu hřiště v ulici Boženy Němcové. Parkoviště v ulici Dlouhá se dočkalo nového oplacení a stavební úpravy probíhaly třeba také v ulici Pod Stadionem. 

Parkoviště v klášterecké ulici Dlouhá.

Parkoviště v klášterecké ulici Dlouhá.

Ulice Pod Stadionem se tak konečně dočkala kompletní rekonstrukce. Šlo o úplně novou silniční komunikaci, chodníky, parkovací místa, veřejné osvětlení či kontejnerová stání. Projekt rozdělili do několika etap. V příštím roce se má pokračovat Královéhradeckou ulicí, pak přijde řada na okolí tržnice a bývalé klášterecké Jednoty.

Dostalo se i na oplocení parkoviště v Dlouhé ulici. Stávající trubkové oplocení pilotního placeného parkoviště v Klášterci tak bylo nahrazeno zbrusu novým. Důvodem jeho výměny byl špatný stav nosné konstrukce, která byla po letech zrezivělá - nové oplocení je vyrobeno ze zinkované oceli, která je ošetřena poplastováním, nebude tak nutné ho natírat a mělo by mít dlouhou životnost. 

Zahájili tam i výstavbu dětského hřiště a odpočinkové zóny v prostorách ulice Boženy Němcové. Šlo o projekt v rámci participativního rozpočtu města Klášterec nad Ohří, který se léta těší velké účasti a oblíbenosti. 

Autor: Jiří Lacina