Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Jana Syslová: Situace je vážná, vyzývám všechny k maximální odpovědnosti

Jana Syslová: Situace je vážná, vyzývám všechny k maximální odpovědnosti

13. 3. 2020

Jana Syslová: Situace je vážná, vyzývám všechny k maximální odpovědnosti

Jana Syslová: Situace je vážná, vyzývám všechny k maximální odpovědnosti

Od včerejška se na mne obrací celá řada lidí a děkují mi za můj návrh pokusit se způsobem, který je férový ke všem kandidátům, tak i ke všem voličům, jak dojít k odložení senátních voleb během virové pandemie. Také se na mě obracejí lidé z volebních komisí s přáním, aby byli zprostěni své povinnosti být osobně o posledním březnovém víkendu u celých voleb. Velmi nepříjemné je to i pro jedinou volební úřednici našeho obecního úřadu, která je těhotná. Dobře také vím, že nejde jen o moje voliče, ale i o voliče dalších senátních kandidátů. Stejně tak o volební právo přijdou lidé, kteří jsou povinně v nařízené karanténě.

Možná jsem naivní. Ale myslím, že politikaření bychom dnes měli dát stranou, a že všichni senátní kandidáti na Teplicku by měli udělat v této naprosto výjimečné situaci jediné možné politické rozhodnutí: nevystavovat voliče, dále i stovky úředníků pracující na Teplicku na volbách a více než tisícovku členů okrskových komisí stále se bohužel zvyšujícímu zdravotnímu riziku – tedy společně všichni stáhnout naše kandidatury a zapříčinit tak odložení voleb.

Reálný počet nakažených je již v tuto chvíli několikanásobně vyšší, než počet těch, kterým byla nákaza diagnostikována. Situace se s vysokou pravděpodobností během dvou týdnů nezlepší, ale zřejmě asi spíše bohužel zhorší.

Prostřednictvím svého volebního zmocněnce jsem včera požádala o úterní schůzku všechny svoje spolukandidáty z okrsku č. 32, abychom se sešli a probrali možný společný postup. Bohužel, pan Zdeněk Bergman tento krok odmítl. :-(

Čas společně stáhnout všechny kandidatury je do středy 25. března do 14:00 hod.

Nyní vám všem přeju co nejklidnější víkendové dny.

 

 

Autor: Jana Syslová  |  Zdroj: STAN Ústecký kraj