Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Jana Syslová - kandidátka senátních voleb na Teplicku

Jana Syslová - kandidátka senátních voleb na Teplicku

29. 2. 2020

O uvolněné senátorské křeslo na Teplicku se bude za hnutí STAN ucházet starostka Hrobčic Jana Syslová.

Doplňovací volby se budou konat 27. a 28. března 2020.

Jana Syslová - kandidátka senátních voleb na Teplicku

Jana Syslová - kandidátka senátních voleb na Teplicku

Jana Syslová

Datum a místo narození:​ 24. 1. 1974, Duchcov
Bydliště:​ Mukov 33, Hrobčice
Rodinný stav: ​​vdaná, 2 děti ve věku 15 a 13 let

Kvalifikace/vzdělání:
1992 - Střední zemědělská škola v Žatci 
1993 - Obchodní akademie v Teplicích - pomaturitní studium

Profilový životopis

Jedenáct let jsem pracovala ve finančnictví, především jako bankovní úředník. Po odchodu na mateřskou dovolenou, jsem s dětmi začala zjišťovat, že v naší obci chybí prakticky vše kromě klidu a zeleně a že je nutné s tím něco udělat. Založila jsem tedy občanské sdružení na záchranu kostela v Mukově, a po té již jako angažovaný spolek navázala partnerské kontakty v Německu, vyhrabala a zrestaurovala 60 let pohřbenou sochu Sv. Prokopa – patrona obce, vybudovala v obci dětské hřiště a opravila ohromný chátrající kostel. Po té  jsem v komunálních volbách (2010) získala největší počet hlasů a stala se starostkou obce. Z této pozice se snažím o zlepšení života v naší venkovské oblasti.

Od roku 2006 se nám toho povedlo opravdu hodně: zachránili jsme 2 velké kostely, 4 sochy, 6 kapliček, 4 boží muka, 5 křížů, 4 barokní brány. Revitalizovali jsme všechny naše návse, opravili obecní komunikace. Vybudovali školce novou, úžasnou zahradu v přírodním stylu s naučnou stezkou a dětská hřiště vznikla také ve všech našich obcích. Trefný je citát:  “Kde je vůle tam je cesta” (Tolkien). Naše krajina opravenými klenoty zkrásněla. Naše obce se staly atraktivnější, příjemnější a navštěvovanější. nemovitosti získaly na ceně. Od roku 2006 máme o 50 % více stálých obyvatel.

O co chce Jana Syslová v Senátu usilovat:

Pracovat na zjednodušení státní správy a byrokracie, která je otravná ve všech oblastech života. Velkým problémem v našem kraji jsou exekuce. Více peněz pro sociálně nejslabší regiony podle jasných, měřitelných kritérií – počtu kilometrů silnic 2. a 3. třídy, počet obyvatel a stupně strukturálního postižení kraje. Většina našich obcí Teplicka je postižena důlní činností, buď se na jejich území těží nebo na nich leží výsypka, jako u nás Hrobčicích. U nás leží Radovesická výsypka, která je největší výsypkou ve střední Evropě. Na místo živých obcí máme odtěžené obce, výsypky a prostředí zničené navázaným průmyslem. Stát má povinnost zde nastartovat nový růst. Potřebujeme kvalitní infrastrukturu a občanskou vybavenost. 

Co si myslí o Senátu?

Podle mne je to pojistka demokracie, takový audit zákonů navrhovaných a schválených vládnoucí koalicí. Bez horní komory parlamentu by si pár zvolených lidí po dobu 4 let mohla dělat co chce a přijímat a rušit jakýkoliv zákon. Což by mohlo lehce vyústit v totalitu a si nikdo z nás jistě nepřeje.

Osobní motto:

Vše, co ve svém životě měla možnost dělat, jsem dělala naplno. 

 

 

Autor: Radek Lekner  |  Zdroj: STAN