Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Jan Papajanovský vyzdvihl natáčení pořadu Toulavá kamera. Ten se má do České Kamenice vrátit opět v létě

Jan Papajanovský vyzdvihl natáčení pořadu Toulavá kamera. Ten se má do České Kamenice vrátit opět v létě

3. 2. 2022

Starosta města Česká Kamenice, Jan Papajanovský, zhodnotil první měsíc nového roku v místních Českokamenických novinách. Svůj úvodník věnoval událostem, které podle něj patřily v průběhu ledna mezi ty nejzajímavější. Zmínil třeba reportáž Toulavé kamery, která se má do České Kamenice opět vrátit v letních měsících.

Jan Papajanovský.

Jan Papajanovský.

Máme za sebou první měsíc nového roku. Z pohledu města byla, myslím, nejvýznamnější událostí reportáž Toulavé kamery z okruhu Vyhlídky – Brand, která hned v začátku roku přilákala do města minimálně stovky návštěvníků,“ zahájil svůj úvodník Jan Papajanovský.

Za natáčení pořadu České Televize poděkoval panu Zdeňku Fryblíkovi a kolegyni Tereze Havlíčkové, kteří v prosincových mrazech celý půlden obětavě doprovázeli kameramany po krásách města Česká Kamenice. Další návštěvu „Toulavky“ tam mají přislíbenou na letní měsíce, kdy by mělo být odprezentováno centrum města včetně historických památek.

V další části se věnuje tamějšímu podnikání. Zmínil, že investice do oblasti turismu totiž přinášejí městu i ekonomický prospěch.

Reakce některých místních podnikatelů o naplněných restauracích či myšlence otevřít si na cestě k Mlýnkům v příštím roce stánek s občerstvením ukazují, že investice do turistického ruchu přinášejí nejen potěšení pro duši, ale mohou přinést i ekonomický rozvoj,“ uvedl starosta města Česká Kamenice.

Autor: Jan Papajanovský, starosta města Česká Kamenice