Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Investice do dopravních staveb i školství, to čeká v roce 2022 na Českou Kamenici

Investice do dopravních staveb i školství, to čeká v roce 2022 na Českou Kamenici

27. 1. 2022

Velké akce čekají město Česká Kamenice v průběhu celého roku 2022. Týkat se budou hlavně školství, oblasti sportu nebo dopravních staveb. Jak říká starosta České Kamenice za hnutí STAN Jan Papajanovský, tak další etapou rekonstrukce projde třeba horní budova základní školy v Palackého ulici. Tam se mohou těšit na zateplení zadního traktu, výměnu kotelny i renovaci zbývajících starých oken.

Česká Kamenice.

Česká Kamenice.

Vylepšení se dočká i českokamenická sportovní hala, kde město vymění starou kotelnu a nainstaluje na střechu solární panely pro ohřev užitkové vody. Sportovcům by mohla udělat radost nová čtyřvrstvá dubová podlaha s mezinárodní certifikací, která nahradí stávající provizorium instalované po poslední povodni.

Zanedbávat však v České Kamenici nebudou ani bytové hospodářství. „Dojde k rekonstrukci druhého výtahu na Lidické 197, pokračovat budou rekonstrukce jednotlivých bytových jader i příprava kompletní rekonstrukce elektrorozvodů v bytových domech na Pražské,“ říká Jan Papajanovský.

Z dopravních staveb se realizace má dočkat chodník v Lipové ulici a na Huníkově. V Lipové ulici proběhne také prodloužení kanalizačního řadu, rovněž zde budeme rekonstruovat veřejné osvětlení a ve spolupráci s CETIN zavádět optický internet. Pokračovat má i revitalizace centra, a to rekonstrukcí Nerudovy ulice včetně vybudování nezbytného systému odvodnění v ulici Žižkova a Máchova.

Starosta České Kamenice rovněž napověděl, jaké plány má město i v dalších letech. „V roce 2023 a následujících se chceme třeba zaměřit na domovní čističky odpadních vod, rekonstrukci a dostavbu chodníku v Žižkově ulici, chodníky a autobusové zastávky ve Fibichově a Kamenické Nové Vísce, chodník v Lužické ulici, cyklostezku do Kamenického Šenova, rozšíření kapacity MŠ Palackého, rekonstrukci Dvořákovy ulice, vybudování vodovodu na Lísce a v Pekeláku,“ dodává Jan Papajanovský.

Autor: Jan Papajanovský, starosta města Česká Kamenice