Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Hrobčice uspěly s žádostí o dotaci. Jana Syslová se těší na další úpravy nádvoří

Hrobčice uspěly s žádostí o dotaci. Jana Syslová se těší na další úpravy nádvoří

9. 11. 2022

Tvrz v Hrobčicích nadále prochází luxusní renovací. Starostce Janě Syslové za hnutí STAN se dokonce podařilo uspět s žádostí o dotaci na projekt, a to za více než 64 milionů korun. Úspěšná starostka upozorňuje, že díky tomu dojde ke kompletní revitalizaci samotného nádvoří.

Tvrz Hrobčice.

Tvrz Hrobčice.

„V rámci projektu dojde na revitalizaci zpevněných ploch s různorodým povrchem u skateparku, vybudování nového multifunkčního hřiště s osvětlením a nově bude osvětlen třeba i okolní veřejný prostor,“ říká úspěšná starostka obce s tím, že jde pro Hrobčice o velmi pozitivní zprávu. Samotná tvrz ale rekonstrukcí zatím neprojde, neboť na ni chybí finanční prostředky.

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR schválilo dotaci za více než 58 milionů korun. Zbývajících 6 milionů korun poputuje na z obecní pokladny. Termín zahájení celé akce ještě není přesně známý.

Podle současných představ to vypadá tak, že dominantou nádvoří bude prostor s altánem a relaxační zónou. Vzniknout tam mají i parkovací místa, a to včetně pro osoby s handicapem. Cyklisté se pak mohou těšit na stojany pro kola.

Autor: Jana Syslová, starostka obce Hrobčice