Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Dolní Poustevna se v soutěži Vesnice roku 2023 umístila na skvělém třetím místě!

Dolní Poustevna se v soutěži Vesnice roku 2023 umístila na skvělém třetím místě!

17. 9. 2023

Soutěž Vesnice roku 2023 má svého vítěze. Stala se jím Ostrožská Lhota ze Zlínského kraje, jejíž politické vedení převzalo cenu od náměstka Ministerstva pro místní rozvoj Radima Sršně (STAN). Na druhém místě se umístila obec Hrádek z Moravskoslezského kraje a skvělé třetí místo obsadila Dolní Poustevna z Ústeckého kraje, kde je starostou za hnutí STAN Robert Holec. Gratulujeme!

Dolní Poustevna na soutěži Vesnice roku 2023.

Dolní Poustevna na soutěži Vesnice roku 2023.

„Vesnice roku je oslava českého venkova, který se nemá za co stydět v evropském ani v celosvětovém měřítku. Nejde o soutěž miss, ale o posouzení toho, jak vesnice umí proměňovat potenciál pro svůj rozvoj. Malé obce jsou naším rodinným stříbrem, a je až neuvěřitelné, co všechno dokážou. Díky soutěži Vesnice roku je to vidět,“ uvedl náměstek Radim Sršeň.

Do letošního 27. ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo celkem 175 obcí. Nejvíce přihlášených bylo z Plzeňského kraje (20). Vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2023 získal finanční odměnu formou dotace ve výši až 2,6 milionu korun od Ministerstva pro místní rozvoj.

Autor: Robert Holec, starosta obce Dolní Poustevna