Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Destabilizace společnosti a vyvolávání paniky. Petr Liška kritizuje obstrukce SPD

Destabilizace společnosti a vyvolávání paniky. Petr Liška kritizuje obstrukce SPD

17. 2. 2022

Opoziční SPD se už několik hodin snaží zamezit schválení vládní pandemické novely. To se nelíbí ani poslanci Petrovi Liškovi, který je součástí dolní komory Parlamentu za hnutí Starostové a nezávislí v rámci Ústeckého kraje. Strana Tomia Okamury podle něj používá vylhané argumenty, které jen přiživují demonstranty, vyvolávají zlo i nenávist.

Tomio Okamura

Tomio Okamura

Hnutí SPD se má za cíl destabilizovat společnost, vyvolat paniku i další demonstrace jako zdroj nátlaku. Hnutí ANO to celé přiživuje. Toto politické uskupení se zároveň snaží vytvářet podmínky pro to, aby se Andrej Babiš stal v zimním obdobím příštího roku ideálně českým prezidentem. Jeho cílem je být hlavně chráněn imunitou, díky které by nemohl být podroben policejnímu vyšetřování a případnému následnému stíhání za možné dotační podvody,“ říká Petr Liška.

V úterý byl iniciativou Chcípl pes zároveň zveřejněn seznam adres poslanců, kteří podpořili pandemický zákon. Petr Liška ani kvůli tomu nemá v úmyslu své názory měnit. Tento krok ze strany demonstrantů však odsuzuje, jelikož se dotýká nejen jej ale i jeho blízkých.

O aktivitách iniciativy Chcípl pes, které většina z nás považuje za nepřijatelné, jsme informovali Policii ČR, která již kvůli tomu činí potřebné kroky. Jsem rád, že ministr vnitra Vít Rakušan předstoupil před poslance s výzvou, aby tyto praktiky byly rázně odmítnuty,“ dodal dlouholetý starosta obce Malé Žernoseky na Litoměřicku Petr Liška.

Autor: Petr Liška, poslanec a starosta Malých Žernosek za hnutí STAN