Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Chceme mít z Klášterce lázeňské město, říká starosta Štefan Drozd

Chceme mít z Klášterce lázeňské město, říká starosta Štefan Drozd

1. 4. 2022

Město Klášterec nad Ohří, kde je už léta starostou krajský zastupitel za hnutí STAN Štefan Drozd, se chce proměnit v lázeňské město. Postupně tam budou pracovat na návrhu pro stanovení přírodních léčebných lázní a statutu lázeňského místa. Štefan Drozd chce tímto pomoci mimo jiné i turistickému rozvoji.

Klášterec nad Ohří.

Klášterec nad Ohří.

„Pokud někdo jede v dnešní době do lázní, tak na tři až čtyři týdny, a tím pádem se díky tomu rozvíjí i malé podnikání. Pokud se nám podaří udělat z Klášterce opravdu lázeňské místo, tak přibydou nejen nová pracovní místa přímo v lázeňství, ale i v návazných službách. Třeba se tu uživí kavárnička, která se teď ve starém městě neuživí, restaurace, soukromé penziony," říká Štefan Drozd.

Podle starosty Klášterce nad Ohří se díky lázeňství v městě rozšíří i ubytovací kapacita, se kterou má Klášterec problém, dneska tam totiž jen těžko ubytují autobus lidí.

Lidé teď přijedou na jeden den, prohlédnou si zámek, park a odjíždějí někam dál. Díky lázeňství se tu lidé udrží více dní, a to by se mohlo dařit celoročně, protože do lázní se jezdí celý rok,“ tvrdí starosta Klášterce.

V závěru roku schválilo zastupitelstvo města Klášterec spolupráci s Priessnitzovými léčebnými lázněmi. Jde o společný podnik, kdy Priessnitzovy léčebné lázně, a.s. mají 51 % a město Klášterec nad Ohří pak 49 procent.

Pohled a přístup města Klášterec by měl být ten dozorující, tahounem a realizátorem má být ten, kdo má zkušenosti s lázeňstvím. Teď realizujeme kroky, které se rozhodly v listopadu na zastupitelstvu. My jsme vkládali majetek města, tedy to, co tam dnes je, budovy vybavení a tak dále, což je těch 49 %, a finanční ekvivalent 51 % vkládají Priessnitzovy lázně. Předkupní právo na tento vložený majetek má město Klášterec. Takže je to ve fázi rozběhu a my teď budeme vybírat vyhotovitele územní studie na to, jak by měl vypadat lázeňský dům a co by tam vše mělo fungovat. To je první část, poptáváme k tomu firmy, které mají zkušenosti s projektováním lázeňství, chtěli bychom mít nějaký výsledek do července,“ uzavřel dlouholetý starosta města Klášterec nad Ohří Štefan Drozd.

 

Autor: Štefan Drozd, starosta města Klášterec nad Ohří