Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Česká pošta nakonec PNS neodkoupí, vítá tento krok poslanec Petr Liška (STAN)

Česká pošta nakonec PNS neodkoupí, vítá tento krok poslanec Petr Liška (STAN)

13. 3. 2023

Transformace České pošty se řada politiků v minulosti velmi obávala. Vyhýbali se tomuto kroku a podnik i kvůli tomu léta nehospodařil řádně. Jinak je tomu ale u Starostů, kteří mají koncepci na pořádné změny. V souvislosti s Českou poštou vyšlo před nedávnem také najevo, že by Česká pošta mohla odkoupit PNS, a tedy Poštovní novinou službu. Tento obchod se ale nakonec neuskuteční, což náš poslanec za hnutí STAN Petr Liška vítá.

Česká pošta.

Česká pošta.

„Předběžná cena 900 milionů by jejich současným majitelům včetně Andreje Babiše jistě přišla vhod vzhledem k tomu, že PNS je několik let ve ztrátě. Naštěstí ale dozorčí rada České pošty tento nevýhodný obchod vlády Andreje Babiše neschválila,“ říká poslanec a úspěšný starosta Petr Liška.

Největší distributor tisku a alternativní poštovní operátor s majoritními akcionáři VLTAVA LABE MEDIA, Czech News Center a MAFRA, tak nakonec nebude Českou poštou odkoupen.

Vít Rakušan jakožto předseda hnutí STAN a ministr vnitra dokonce před pár dny oznámil, co by Českou poštu mohlo v dalších měsících čekat.

Počítá se kupříkladu s transformací a rozdělením České pošty na dva samostatné podniky, a to proto, aby byla tato společnost konkurenceschopná. Díky plánu Víta Rakušana tak dojde k úspoře značných finančních nákladů, což v této době napjatých veřejných rozpočtů může být velmi vítaným krokem.

Autor: Kateřina Nováková