Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Česká Kamenice pracuje na rozvoji infrastruktury pro cestovní ruch. Vznikne tam i nový altán

Česká Kamenice pracuje na rozvoji infrastruktury pro cestovní ruch. Vznikne tam i nový altán

30. 12. 2022

Na Českokamenicku se snaží o rozvoj infrastruktury cestovního ruchu, a i proto zdejší starosta za hnutí STAN Jan Papajanovský se svým týmem před pár dny představil plán moderního, dá se říci až futuristického altánu, který vznikne na vyhlídce Jehla.

Vyhlídka Jehla.

Vyhlídka Jehla.

Nainstalován bude na plošině na čedičovém předvrcholu asi 40 metrů od samotné Jehly. Do výhledu z vrcholu tedy nebude žádným způsobem zasahovat a nebude narušovat samotný přírodní útvar, naopak umožní jeden z dalších pohledů na něj. Turisty bude chránit před sluncem i lehkým deštěm.

Už v roce 2021 byla na vyhlídce opravena všechna zábradlí, byla zrekonstruována vyhlídková plošina na samotném vrcholu Jehly a byly zde umístěny lavičky a informační tabule. Projektem tedy město navazuje na zmíněné úpravy. Navržený altán je koncipován jako lehký kovový přístřešek s lavicemi a stolem, které navazují na jednotné vzezření altánu.

Autor: Kateřina Nováková