Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Aktuality STAN v Ústí nad Labem jde do voleb samostatně. Se sebevědomým programem i zkušenými kandidáty

STAN v Ústí nad Labem jde do voleb samostatně. Se sebevědomým programem i zkušenými kandidáty

9. 8. 2022

Hnutí Starostové a nezávislí se připravuje na podzimní komunální volby, a to i v Ústí nad Labem, kde sestavilo samostatnou kandidátku plnou skvělých osobností. Do čela se postavil Radovan Dostálek, který má za sebou léta zkušeností z podnikatelského prostředí i veřejné oblasti. Ambice hnutí STAN v Ústí nad Labem jsou opravdu velké a odpovídá tomu i volební program. Starostové a nezávislí totiž chtějí město Ústí nad Labem konečně proměnit, aby se mohlo hrdě zařadit vedle center jako je Liberec, Plzeň či Brno.

Starostové a nezávislí v Ústí nad Labem.

Starostové a nezávislí v Ústí nad Labem.

STAN se v případě úspěchu v podzimních volbách zaslouží o zvýšení image krajského města Ústeckého kraje. Díky cíleným krokům a řízené komunikaci bude cílem vyvolat skutečný zájem ze strany možných investorů a dalších podpůrných organizací.

Do Ústí bychom rádi přivedli jeden velký státní úřad, což povede ke zvýšení kupní síly, zaměstnanosti i prestiže. Díky poměrně výhodné lokaci se tím Ústí nad Labem více napojí i na hlavní město České republiky, a tedy na Prahu.

U nás v hnutí STAN víme, že Ústí nad Labem dlouhodobě bojuje s nedostatkem peněžních prostředků. Hnutí STAN proto bude bojovat o to, aby do centra Ústeckého kraje proudilo více peněz, a to ze státních, krajských i evropských zdrojů. Cílem bude město přeměnit na moderní a zároveň na energeticky šetrné centrum, za které se už nikdo nebude stydět.

To ale v žádném případě není všechno. Hnutí STAN se totiž ve svém programu také zavázalo, že v Ústí nad Labem zrekultivuje největší brownfieldy ve městě a rozšíří bytový fond města. Cílem bude mimo jiné výstavba městských bytových jednotek, které pomohou mladým rodinám s prvním bydlením. Chceme tak reagovat na tvrdou bytovou krizi, se kterou i v Ústí nad Labem léta bojujeme.

Samozřejmostí a nutností je do budoucna i efektivnější péče o zeleň a pořádek. Vysadíme spousty nových stromů a v období suchých měsíců se už nebude na pozemcích města sekat. Zajistíme, aby se opravily léta rozbité chodníky či silnice. Územní plán města budeme zpracovávat a projednávat veřejně ve spolupráci s občany města.