Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Aktuality Od září bude v Ústeckém kraji platit sleva 75 % z jízdného pro studenty a seniory v MHD devíti měst

Od září bude v Ústeckém kraji platit sleva 75 % z jízdného pro studenty a seniory v MHD devíti měst

8. 7. 2018

Ztrátu, která vznikne na tržbách dopravců jezdících ve městech, uhradí Ústecký kraj. Bude tak muset dát o několik milionů korun více. 

MHD Ústí nad Labem | foto: Gabriela Hauptvogelová

MHD Ústí nad Labem | foto: Gabriela Hauptvogelová

 

Sleva 75 % bude od 1. září platit v Ústeckém kraji pro seniory a studenty v zelených autobusech, vlacích, na turistických železničních i lodních linkách a také v MHD ve městech Ústí nad Labem, Děčín, Teplice, Bílina, Most, Litvínov, Chomutov, Jirkov, Varnsdorf. V Litoměřicích a Lovosicích je městská hromadná doprava pro všechny cestující zdarma.

O poskytnutí slevy ve výši 75 procent na jízdné ve veřejné dopravě pro cestující starší 65 let a studenty do 26 let rozhodla v březnu tehdejší vláda ANO v demisi.

Sleva se ale nevztahuje na MHD, což by podle dopravního náměstka hejtmana Ústeckého kraje Jaroslava Komínka v integrované dopravě v Ústeckém kraji přineslo problémy: "Stát chtěl pro tyto citlivé skupiny cestujících zavést slevy, ale již vůbec neřešil, aby se takové slevy poskytovaly v integrované dopravě, tedy při přestupech na MHD, ani při jízdách městskou dopravou samotnou," uvedl Komínek.

„Dokonce při poskytnutí takové slevy i při přestupu na MHD bude stát dopravcům krátit dorovnání poskytnuté slevy. Přesto jsme se rozhodli nové slevy všem cestujícím v plném rozsahu poskytovat, a tedy i v MHD," dodal Jaroslav Komínek.

 

 

Autor: ČTK