Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Zastupitelstvo schválilo dalších 13 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí za více než 5,6 milionů korun

Zastupitelstvo schválilo dalších 13 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí za více než 5,6 milionů korun

29. 3. 2022

Na svém dnešním zasedání schválila Zastupitelstvo Středočeského kraje dalších 13 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Na projekty bude ze Středočeského Fondu obnovy venkova využito více než 5,6 milionů korun. Největší dotace výši téměř 1,8 milionu korun poputuje do Cerhenic, a to na workout a parkourový park s lezeckou stěnou.

Zastupitelstvo schválilo dalších 13 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí za více než 5,6 milionů korun

Zastupitelstvo schválilo dalších 13 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí za více než 5,6 milionů korun

Mezi podpořené projekty s největší dotací patří také oprava místní komunikace a chodníku v obci Lubné (1 019 000 Kč), více než půl milionu je určeno na opravu hřbitovní zdi a vstupní brány v areálu kostela sv. Václava v Bosni. Naopak nejmenší dotaci, konkrétně 53 000 Kč, získá obec Ostředek na renovaci parket a výmalbu společenského sálu. Mezi podpořenými projekty je vyčleněno i více než 90 tisíc na rozšíření herních prvků na dětském hřišti ve Skvrňově.  

Poskytnutí dotací vychází z Programu 2021-2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel ze Středočeského Fondu obnovy venkova. Program je vyhlášen na čtyři roky a obce z něj mohou získat 1000 Kč na jednoho obyvatele a využít je na jakoukoli obecní infrastrukturu. Celkový objem finančních prostředků na celé čtyřleté období činí 578 milionů korun. „Finanční situace malých obcí v okamžiku, kdy mají investovat, není jednoduchá. Z tohoto důvodu jsem velice rád, že můžeme z krajského rozpočtu na rozvoj obcí přispívat. Rád bych vyzval obce, které si dosud o příspěvek nepožádaly, aby vhodné projekty určené pro podporu připravovaly. Dotace se poskytuje do výše maximálního podílu 85 % z celkových uznatelných nákladů projektu. Minimální spoluúčast žadatele je stanovena na 15 %,“ vysvětluje náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik.

Informace ohledně Středočeský Fond obnovy venkova 2021-2024 pro obce do 2000 obyvatel naleznou žadatelé na webu Středočeského kraje.