Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Zastupitelé podpořili Sportovní centra mládeže Středočeského kraje, dostanou celkem téměř 33 milionů korun

Zastupitelé podpořili Sportovní centra mládeže Středočeského kraje, dostanou celkem téměř 33 milionů korun

30. 1. 2023

Bezmála 33 milionů korun rozdělí Středočeský kraj na provoz a činnost Sportovních center mládeže v roce 2023. Dnes o tom rozhodli krajští zastupitelé.

Zastupitelé podpořili Sportovní centra mládeže Středočeského kraje, dostanou celkem téměř 33 milionů korun

Zastupitelé podpořili Sportovní centra mládeže Středočeského kraje, dostanou celkem téměř 33 milionů korun

V 28 Sportovních centrech mládeže (SCM) Středočeského okraje je aktuálně zapsáno 2 800 mladých talentovaných sportovců ve věkové kategorii od sedmi do třiadvaceti let. Jednotlivá SCM obvykle zastřešují více klubů stejného sportovního odvětví. Na rok 2023 jde o 20 sportů, např. atletika, badminton, baseball, basketbal, cyklistika, fotbal, hokej nebo ragby.

„Středočeský kraj se snaží dlouhodobě podporovat sport a volnočasové aktivity, a to jak prostřednictvím Fondu sportu a volného času, tak právě prostřednictvím Sportovních center mládeže. Záleží nám na tom, aby se děti věnovaly aktivnímu pohybu, aby měly možnost chodit do sportovních kroužků a oddílů. Koneckonců i olympiády dětí a mládeže ukazují, kolik dětí a mladých lidí se sportu věnuje na špičkové úrovni a bez odpovídajícího zázemí a dobrých trenérů by jejich výkon nemohl být nikdy takový. Ne všichni rodiče mají na to, aby vše zaplatili ze svého, ne každý dokáže sehnat sponzory. Proto jsem rád, že se nám daří udržovat v rozpočtu kraje peníze na podporu sportovců a děkuji zastupitelům, že předložený návrh schválili,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Sportovní centra mládeže mohou finanční podporu využít na svou pravidelnou činnost, konkrétně na materiální a provozní zabezpečení, cestovní náklady, mzdy nebo nájem.

Zastupitelstvo rovněž schválilo poskytnutí částky 250 000 korun na uspořádání slavnostního vyhlášení ankety Sportovec Středočeského kraje za rok 2022. To se bude konat v dubnu letošního roku v Městském centru Grand Slaný.  Na akci budou vyhlášeni nejlepší současní i bývalí sportovci, trenéři či funkcionáři jak v dospělých, tak mládežnických kategoriích.