Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Tiskové zprávy Středočeští Piráti a Starostové myslí i na nevidomé

Středočeští Piráti a Starostové myslí i na nevidomé

2. 7. 2021

Koalice Pirátů a Starostů vydává koaliční audionoviny, určené především pro nevidomé a slabozraké. Hlasem novin se stal herec Štěpán Tuček. Během téměř hodinového podcastu se posluchači např. dozvědí, jak se Starostové starali a Piráti pomáhali v době pandemie, poslechnou si rozhovor Víta Rakušana a Kláry Kocmanové. Zajímavý bude pro posluchače jistě rozhovor s Ivanem Bartošem nebo hejtmankou Petrou Peckovou. Medailonky čelních kandidátů do poslanecké sněmovny, pak dokreslují rozmanitost, ale i zkušenost a energii, kterou tato koalice přináší.

Středočeští Piráti a Starostové myslí i na nevidomé

Středočeští Piráti a Starostové myslí i na nevidomé

„Podílet se na budoucnosti naší země by měly mít všichni, proto vznikla i myšlena zpřístupnit volební noviny pro ty, kteří mají proti většině z nás omezenou možnost, jak si noviny přečíst. Vážíme si všech a chceme každému nabídnout možnost se dozvědět více o našem programu a kandidátech. Především se zapojit do diskuse o budoucnosti naší země. Proto jsem rád, že můžeme své programové priority představit i našim zrakově handicapovaným spoluobčanům,“ uvedl předseda hnutí STAN a lídr středočeské kandidátky Vít Rakušan.
„Jsem ráda, že nemyslíme pouze na lidi se sluchovým omezením, pro které již standardně vkládáme do videí titulky, ale i na zrakově hendikepované,“ doplnila Klára Kocmanová, pirátská jednička na středočeské kandidátce.

Audionoviny jsou dostupné na Spotify na adrese open.spotify.com/show/4OCvuVUcuNId7QLMaZV2O8 a webu piratiastarostove.cz/ke-stazeni/. Budou také zaslány do organizací podporující nevidomé a slabozraké. Klasickými papírovými novinami rozdávají v ulicích měst dobrovolníci a kandidáti Pirátů i Starostů a setkávat se s nimi budete moci celé léto i začátkem podzimu.