Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Tiskové zprávy Středočeskou kandidátku STAN do krajských voleb vede Petra Pecková, na senátory hnutí ve středních Čechách nominovalo Markétu Fröhlichovou, Pavla Kárníka, Petra Štěpánka a Ivo Trešla

Středočeskou kandidátku STAN do krajských voleb vede Petra Pecková, na senátory hnutí ve středních Čechách nominovalo Markétu Fröhlichovou, Pavla Kárníka, Petra Štěpánka a Ivo Trešla

11. 6. 2020

Lídryní kandidátky hnutí STAN do krajských voleb ve Středočeském kraji je Petra Pecková, starostka Mnichovic. Schválil to středočeský sněm STAN, který se sešel 4. června 2020 v Jesenici.

Středočeskou kandidátku STAN do krajských voleb vede Petra Pecková, na senátory hnutí ve středních Čechách nominovalo Markétu Fröhlichovou, Pavla Kárníka, Petra Štěpánka a Ivo Trešla

Středočeskou kandidátku STAN do krajských voleb vede Petra Pecková, na senátory hnutí ve středních Čechách nominovalo Markétu Fröhlichovou, Pavla Kárníka, Petra Štěpánka a Ivo Trešla

„Ve Středočeském kraji chci silnice jako v Rakousku, jednu jízdenku ve veřejné dopravě pro jakoukoli cestu napříč krajem, střední školy, které nejsou na chvostu republiky při mezinárodním srovnání, dostupného doktora i v té poslední vesnici, rychlý internet do každé domácnosti, dostatek pitné vody v každé domácnosti a hlavně spokojené občany,“ uvedla Petra Pecková. Mezi širší ambice Petry Peckové v poslední době přibylo dosáhnout kompenzace obcím za peníze, o které nespravedlivě přišly v rámci koronavirových opatření. Mnichovická starostka za to vládu kritizovala tak dlouho, že si ji premiér toto pondělí pozval na schůzku, kde domluvili, že všechny obce dostanou kompenzaci za každého občana.

Středočeského sněmu se účastnil rovněž Vít Rakušan, předseda STAN a současně dvojka hnutí pro krajské volby. „Naše kandidátní listina je plná starostů a zkušených komunálních politiků. Podporují ji také partneři z KDU-ČSL a SNK-ED,“ řekl Rakušan. „Lidem nabízíme kvalitní kandidáty, kteří mají cenné zkušenosti z vedení obcí či řízení podniků.“ Předseda středočeské organizace STAN Věslav Michalik zdůraznil, že „cílem hnutí je ve Středočeském kraji zvítězit a získat čtvrtinu hlasů. Je to ambiciózní cíl, ale vzhledem k výsledku před čtyřmi roky ne nereálný. Středočeský kraj potřebuje změnu jako prase drbání“, konstatoval Michalik.

Změna k otevřenému a transparentnímu hejtmanství patří mezi základní programové prvky hnutí. „Tam, kde politici STAN zasedají v krajských radách, prosazují transparentní výběrová řízení. Takový princip chceme uplatnit i ve Středočeském kraji, podpoříme to zřízením krajského nominačního výboru, který bude dohlížet nad výběrovými řízeními a personálními nominacemi do orgánů právnických osob s majetkovou účastí kraje,“ vysvětlil Rakušan.

Čelo kandidátní listiny pro letošní volby do 65členného zastupitelstva Středočeského kraje má toto složení:

1. Petra Pecková (STAN), starostka Mnichovic
2. Vít Rakušan (STAN), poslanec, Kolín
3. Věslav Michalik (STAN), starosta Dolních Břežan
4. Zdeněk Volf (KDU-ČSL), starosta Bezna
5. Ondřej Lochman (STAN), starosta Mnichova Hradiště
6. Pavla Štrobachová (STAN), starostka Smečna
7. Daniel Marek (STAN), náměstek primátora Mladé Boleslavi
8. Michael Kašpar (STAN), starosta Kolína
9. Petr Borecký (STAN), starosta Úval
10. Luděk Jeništa (STAN), starosta Vlašimi

Podrobné informace o uvedených kandidátech jsou k dispozici zde.

Program STAN pro krajské volby 2020 je zveřejněn tady.

Středočeský volební sněm STAN tento program doplnil o konkrétní teze, které jsou součástí e-mailu zaslaného s touto zprávou.

Součástí čtvrtečního jednání bylo i schválení nominace čtyř středočeských kandidátů STAN pro volby do Senátu Parlamentu ČR. Těmi jsou:

Petr Štěpánek, starosta Petrovic, ve volebním obvodu č. 18, Příbram.
Pavel Kárník, ředitel Městské knihovny Kolín, ve volebním obvodu č. 42, Kolín.
Markéta Fröhlichová, starostka Krušovic, ve volebním obvodu č. 30, Kladno.
Ivo Trešl, zastupitel Rakovníka, ve volebním obvodu č. 6, Louny.