Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Tiskové zprávy Starostové představili kandidáty v Praze a Středočeském kraji

Starostové představili kandidáty v Praze a Středočeském kraji

4. 9. 2017

Hnutí Starostové a nezávislí dnes představilo v prostoru Masarykova nádraží první šestici kandidátů v Praze a první pětici ve Středočeském kraji, a začalo horkou fázi kontaktní kampaně.

Starostové představili kandidáty v Praze a Středočeském kraji

Starostové představili kandidáty v Praze a Středočeském kraji

"Praha je těžištěm celé republiky a přirozeně také Středočeského kraje. Problémy, které se týkají Prahy, jsou problémy Středočeského kraje a naopak. A stejně tak je třeba hledat jejich řešení. Ne izolovaně, ale ve velmi těsné spolupráci", řekl celostátní volební lídr STAN Jan Farský, který je zároveň lídrem pražské kandidátky. Dvojka kandidátky, zástupce starosty Prahy 6 Jan Lacina, se chce soustředit na zvýšení finančních prostředků do oblasti kultury. Oldřich Kužílek, odborník na otevřenou veřejnou správu, považuje za své přirozené téma prosazení skutečné a zásadní redukce stále více bující rakoviny regulace a přijímání stále nových zákonů. Dalšími kandidáty v Praze jsou právník Vladimír Balaš, současná radní hlavního města Prahy Jana Plamínková a Jiří Pelcl, designér a prorektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové.

Vít Rakušan, 1. místopředseda hnutí a lídr kandidátky ve Středočeském kraji, vidí ze své pozice zástupce hejtmanky Středočeského kraje propojení s Prahou za zcela zásadní. "My už to děláme od začátku našeho působení na kraji. Například kolega Ivo Šanc vytváří s radní hlavního města Prahy Janou Plamínkovou podmínky a formu spolupráce Prahy a Středočeského kraje při zásobování vodou. Jsem přesvědčen, že spolupráce je nutná, a my jako Starostové a nezávislí jsme schopni dosáhnout konsenzu u problémů, které do té doby nikdo koncepčně neřešil." Jako druhá je na středočeské kandidátce poslankyně Věra Kovářová, jejíž tématem, se kterým do voleb jde, je doprava. Třetím kandidátem je právník a místostarosta Říčan Zdeněk Hraba. Jeho tématem do voleb je omezení existence morálního hazardu v justici. Dále zde najdeme i starostu Nymburka Pavla Fojtíka a kandidáta za SNK-ED, Stanislava Boloňského.

Po tiskové konferenci kandidáti odstartovali horkou fázi kampaně, mezi cestujícími rozdávali hroznové víno, které je symbolem kampaně hnutí pro letošní volby. "Stejně jako víno totiž rosteme odspodu, a tak můžeme využít naše zkušenosti ze starostování. Jsme připraveni se o naši zemi pečlivě starat a máme odvahu projít volebním lisem", dodal ke kampani Jan Farský.

 

Autor: TZ STAN Středočeský kraj

Fotoalbum