Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Tiskové zprávy Rada Středočeského kraje navýšila peníze pro Středočeské fondy o 110 milionů

Rada Středočeského kraje navýšila peníze pro Středočeské fondy o 110 milionů

23. 2. 2017

Radní Středočeského kraje ve čtvrtek 16. února doporučili zastupitelstvu schválit finanční prostředky ve výši 410 milionů korun, které půjdou z krajského rozpočtu na rozdělení do jednotlivých Středočeských Fondů. Připraveny jsou už i Programy a Pravidla pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje v roce 2017.
Rada Středočeského kraje navýšila peníze pro Středočeské fondy o 110 milionů

Rada Středočeského kraje navýšila peníze pro Středočeské fondy o 110 milionů

„Finanční prostředky pro rozdělení do fondů jsme navýšili oproti původnímu rozhodnutí zastupitelstva o 110 milionů korun. Místo 300 milionů korun v nich tak bude k dispozici celkem 410 milionů. Věřím, že toto navýšení zájemce, kteří budou předkládat své žádosti a projekty pro udělení dotace, potěší a že zastupitelé mu dají zelenou,“ komentovala rozhodnutí krajské rady hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).
 
Zastupitelům Rada doporučila schválit rozdělení finančních částek do sedmi fondů takto:
 
Středočeský Fond podpory dobrovolných hasičů a IZS                                 38 mil. Kč
 
Středočeský Fond hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof            30 mil. Kč
 
Středočeský Fond sportu, volného času a primární prevence                         25 mil. Kč
 
Středočeský Fond kultury a obnovy památek                                                 20 mil. Kč
 
Středočeského Humanitárního fondu                                                              37 mil. Kč
 
Středočeský Infrastrukturní fond                                                                   160 mil. Kč
 
Středočeský Fond obnovy venkova                                                               100 mil. Kč
 
„Programy a pravidla pro poskytování dotací z fondů včetně jejich vyhlášení budou po jejich schválení zastupitelstvem zveřejněny způsobem umožňujícím dálkový přístup na úřední desce Středočeského kraje od 17. března do 30. června 2017,“ upřesnil Věslav Michalik (STAN), radní pro oblast hospodářského a regionálního rozvoje včetně evropských fondů a rozvoje venkova.
 
Výjimkou ale budou Program 2017-2020 pro poskytování ze Středočeského Fondu obnovy venkova a Program 2017-2020 pro poskytování dotací ze Středočeského Fondu hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof a k nim příslušná pravidla. Ty budou zveřejněny po dobu čtyř let do 30. června 2020, tj. do konce lhůty pro podání žádostí o poskytnutí dotace.
 
„S touto podobou Středočeských fondů jsem skutečně spokojena. Jednak byl učiněn výrazný první krok ke zvýšení jejich transparentnosti tak, jak jsme přislíbili v programovém prohlášení Rady kraje. A navíc objem 410 milionů korun, který představuje reálně 20 % z celkového objemu krajem volně použitelných peněz, půjde na realizaci naší krajské strategie a hospodářské politiky,“ uzavřela hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

 

Autor: TZ Středočeský kraj