Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Tiskové zprávy Kraj uspořádal odbornou konferenci na téma zabezpečení škol

Kraj uspořádal odbornou konferenci na téma zabezpečení škol

7. 6. 2017

Středočeský kraj i nadále pokračuje v podpoře bezpečného školního prostředí. Především proto uspořádal v pondělí 5. června 2017 odbornou konferenci „Bezpečné školy ve Středočeském kraji“. Konference se konala pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO 2011) a zúčastnilo se jí více než 70 zástupců škol, školských zařízení, jejich zřizovatelů, a to nejen ze Středočeského kraje, ale např. i z Libereckého či Plzeňského kraje.

Kraj uspořádal odbornou konferenci na téma zabezpečení škol

Kraj uspořádal odbornou konferenci na téma zabezpečení škol

„Středočeský kraj se bezpečnosti škol a školských zařízení věnuje dlouhodobě. V květnu letošního roku se stal členem Asociace bezpečná škola. Právě ve spolupráci s touto asociací jsme uspořádali dnešní konferenci,“ řekl Vít Rakušan (STAN), statutární zástupce hejtmanky a náměstek pro oblast bezpečnosti a cestovního ruchu, který konferenci zahájil a měl také první odborný příspěvek na téma Aktivity Středočeského kraje v oblasti zabezpečení škol.

Na konferenci vystoupili také odborníci z oblasti bezpečnosti, například Tomáš Koníček, zástupce Odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR nebo Libor Sladký, prezident Asociace bezpečná škola, který účastníky konference seznámil se systematickým řízením bezpečnosti škol a posouzení stavu bezpečnosti škol a školských zařízení prostřednictvím tzv. bezpečnostního auditu.

Na setkání byli pozváni především ředitelé škol, kteří si zde sdělili své osobní zkušenosti ohledně toho, co může zřizovatel udělat pro bezpečnost svých škol. Vystoupil také Jakub Vinčálek z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje s příspěvkem na téma „Aktivní útočník ve školním prostředí“.

Autor: TZ Středočeský kraj