Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj SZŠ a SOŠ Poděbrady chystá rekonstrukci sportovního areálu

SZŠ a SOŠ Poděbrady chystá rekonstrukci sportovního areálu

9. 12. 2022

Krajská Střední zemědělská škola a Střední odborná škola Poděbrady chystá komplexní rekonstrukci sportovního areálu. Ten je v současné době nefunkční a jednotlivá sportoviště jsou za hranicí životnosti. Rekonstrukce by měla být hrazena za finanční podpory Národní sportovní agentury. Krajští radní dnes schválili převod bezmála 2,5 milionu korun z krajského rozpočtu na kofinancování projektu.

SZŠ a SOŠ Poděbrady chystá rekonstrukci sportovního areálu

SZŠ a SOŠ Poděbrady chystá rekonstrukci sportovního areálu

Školu s více než stoletou tradicí navštěvuje 310 žáků, kteří studují ve třech oborech. Budova je po rekonstrukci, ale sportovní areál na komplexní opravu ještě čeká. „Povrchy na sportovištích jsou v havarijním stavu, nebo zcela nefunkční, celý areál je vlastně za hranicí životnosti. Škola proto připravila projekt a v jeho rámci proběhne výstavba atletické dráhy s umělým povrchem, travnatého hřiště uvnitř oválu, doskočiště, víceúčelového hřiště s umělým povrchem včetně oplocení, vrhačského sektoru, ale i dopravního hřiště pro výuku odborných předmětů motorová vozidla a technická zařízení, doprava a také pro výcvik autoškoly skupiny T,“ nastínil radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Náklady na komplexní rekonstrukci se předpokládají ve výši 10,7 milionu korun. Dotace od Národní sportovní agentury je 6,08 milionu korun a kofinancování z rozpočtu Středočeského kraje (zřizovatele školy) 4,62 milionu korun. Radní dnes schválili poskytnutí první části kofinancování ve výši 2,5 milionu korun.