Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Studentům gymnázia bude sloužit nová laboratoř a pitevní sál

Studentům gymnázia bude sloužit nová laboratoř a pitevní sál

10. 3. 2023

Studentům kutnohorského Gymnázia Jiřího Ortena bude sloužit nově vybavená laboratoř a pitevní sál. Radní na svém dnešním zasedání schválili vyhlášení zakázky na dodávku nového vybavení a drobných stavebních úprav. Novinka by měla zkvalitnit výuku už na konci letošního roku.

 Studentům gymnázia bude sloužit nová laboratoř a pitevní sál

Studentům gymnázia bude sloužit nová laboratoř a pitevní sál

Bezmála čtyři miliony korun bude stát nové vybavení laboratoře a pitevního sálu Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Radní na svém dnešním zasedání odsouhlasili vypsání veřejné zakázky. „Vítám každý krok vedoucí ke zkvalitnění výuky na středních školách, které kraj zřizuje. Tentokrát investujeme do kvalitního vybavení, do nákupu nového laboratorního nábytku, pracovních stolů s vysokou povrchovou odolností, velkého LCD displeje s 4K rozlišením coby tabule, lednice, mrazáku a drobných stavebních úprav,“ informuje Milan Vácha, radní pro oblast vzdělávání a sportu.

Součástí dodávky bude i nový podhled v pitevním sále, který bude schopen absorbovat zvuk ve frekvencích od 250 Hz a zároveň zajistí vysoké absorpce nízkých frekvencí. Rekonstrukci si dopřejí i rozvody vody a kanalizace, plynu a elektřiny. Dále bude opravena podlaha a vyměněno osvětlení.

Nové vybavení by mělo studentům sloužit od konce letošního roku.