Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Středočeští zastupitelé za STAN žádají rezignaci radního Hermana

Středočeští zastupitelé za STAN žádají rezignaci radního Hermana

24. 5. 2019

Středočeský radní pro investice a veřejné zakázky Martin Herman z hnutí ANO před loňskými komunálními volbami zaútočil na politickou konkurenci, jak zjistila policie. Nechal vytisknout letáky, které obsahovaly nepravdivé informace a byly namířeny proti Hermanově protikandidátovi, starostovi Kolína Vítu Rakušanovi (STAN).

Středočeští zastupitelé za STAN žádají rezignaci radního Hermana

Středočeští zastupitelé za STAN žádají rezignaci radního Hermana

Anonymní leták nechal vyrobit a zaplatil radní Herman pod falešnou identitou „Jaromír Havlíček z Kolína“. Mezi Kolíňany se jich dostalo víc než třináct tisíc. Stálo v nich mimo jiné, že Vít Rakušan zadlužil město Kolín navíc téměř o 18 milionů korun, nebo že Rakušan vydělává statisíce korun měsíčně, protože „sedí na mnoha židlích najednou“.

„Je to jasná a konkrétní ukázka toho, jak vysoký představitel ANO pojímá volební kampaň. Jako neférový a podrazácký boj.“ komentoval Hermanovo chování šéf zastupitelského klubu STAN ve Středočeském kraji Věslav Michalik.

Středočeský klub zastupitelů za STAN proto navrhuje, aby radní Herman vyvodil politickou odpovědnost a rezignoval na funkci radního. „A pokud sám nenajde dostatek odvahy, vyzývám hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou, aby sama navrhla jeho odchod z rady Středočeského kraje“ dodal Michalik.

Autor: Ing. Věslav Michalik, CSc, předseda klubu zastupitelů STAN