Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Středočeští radní za STAN vyzývají ředitelku úřadu, aby jednala v kauze Hlavatý

Středočeští radní za STAN vyzývají ředitelku úřadu, aby jednala v kauze Hlavatý

18. 4. 2017

Není možné, aby byl vysoce postaveným státním úředníkem člověk, který několik let de facto tuneloval obec Bezno! To je vzkaz, který posílají radní Středočeského kraje za Starosty a nezávislé (STAN) a zároveň vyzývají ředitelku krajského úřadu, aby na základě dnešní reportáže Seznam zpráv zaujala k tomuto problému jasné stanovisko.

Středočeští radní za STAN vyzývají ředitelku úřadu, aby jednala v kauze Hlavatý

Středočeští radní za STAN vyzývají ředitelku úřadu, aby jednala v kauze Hlavatý

Celá kauza se odehrála ve zkratce takto: Jindřich Hlavatý, současný zástupce ředitelky krajského úřadu, skrze svou firmu Profesionální servis, s. r. o. připravil obec Bezno o statisíce korun. Po rozhodnutí soudu o vrácení dotací, převedl Hlavatý firmu na bílého koně. Bezno tak bude získávat peníze zpět jen velmi těžko.

„Domníváme se, že vysokého státního úředníka by neměl dělat někdo, kdo je pravomocně odsouzen v kauze zneužívání dotací. Jako radní Středočeského kraje za STAN proto žádáme, aby se situací okamžitě zabývala ředitelka krajského úřadu a zaujala k němu jasné stanovisko. Zjištění v dané reportáži jsou podle nás natolik závažná, že není možné, aby pan Hlavatý nadále setrval ve své funkci,“ uvádí 1. náměstek hejtmanky Vít Rakušan (STAN).

Celou reportáž Seznam zpráv najdete zde.

 

 

Aktualizace 19. 4. 2017: Jindřich Hlavatý odchází z funkce k 30. 4. 2017. 

Autor: STAN Středočeský kraj