Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Středočeský kraj opraví čtyři byty v obci Šlapanice, sloužit budou ukrajinským uprchlíkům

Středočeský kraj opraví čtyři byty v obci Šlapanice, sloužit budou ukrajinským uprchlíkům

18. 3. 2022

Rada Středočeského kraje na dnešním zasedání rozhodla o rekonstrukci celkem 4 bytů v majetku kraje, které se nachází v obci Šlapanice. Současně kraj vyčlení 1,5 milionu korun na vybavení krajských ubytovacích zařízení pro uprchlíky. V neposlední řadě rada svým rozhodnutím umožní přímý nákup vybavení, jako jsou deky, spací pytle či rozkládací lehátka.

Šlapanice v Čechách (Wikimedia commons, autor: CeSt)

Šlapanice v Čechách (Wikimedia commons, autor: CeSt)

Byty v majetku Středočeského kraje se nachází v bytových domech v obci Šlapanice (Budeničky). V domech se nachází celkem 8 bytů, z nichž jsou 4 byty pronajaté a 4 dosud nevyužité. Rekonstrukce těchto bytů je aktuálně předpokládána zhruba na 1 milion korun. Jedná se o jeden byt 3+1 a tři byty o dispozici 2+1.

Rada Středočeského kraje dnes také schválila přímý nákup vybavení pro ubytovací střediska v budovách, které jsou v majetku kraje a kde budou ubytováni uprchlíci. Předmětem nákupu jsou deky, spací pytle a rozkládací lehátka, a to za téměř 1,3 milionu korun. Středočeský kraj na nákup vybavení do ubytovacích zařízení vyčlenil částku 1,5 milionu, kterou radní schválili převést z rezervy kraje.