Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Středočeské střední školy chystají modernizace za téměř 153 milionů korun

Středočeské střední školy chystají modernizace za téměř 153 milionů korun

18. 1. 2024

Řada středočeských středních škol chystá v letošním roce modernizace a stavební úpravy. Radní dnes schválili vyhlášení několika veřejných zakázek v celkové hodnotě téměř 153 milionů korun.

Středočeské střední školy chystají modernizace za téměř 153 milionů korun

Středočeské střední školy chystají modernizace za téměř 153 milionů korun

„Krajské školy čekají další modernizace, které jdou ruku v ruce s našimi záměry vylepšovat zázemí, nabízet prostředí i vybavení odpovídající jedenadvacátému století a v neposlední řadě i ruku v ruce s našimi plány na optimalizaci oborové soustavy. V plánu je například vybudovat nové odborné učebny, laboratoře, a také zcela unikátní junior centrum kybernetické bezpečnosti,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Junior centrum kybernetické bezpečnosti vybuduje SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín. Celková hodnota zakázky je zhruba 77,6 mil. korun. Bude se jednat o dodávku nových technologických zařízení, instalaci slaboproudých rozvodů, úpravu chlazení a realizaci drobných stavebních úprav. Centrum budou moci využívat krajské školy, které vyučují obor Informační technologie. Jeho nedílnou součástí je i stále významnější oblast kybernetické bezpečnosti. „Protože IT specialisté jsou velmi žádaní na trhu práce, škola navýší kapacitu oboru Informační technologie pro letošní přijímací řízení, aby mohla otevřít třetí třídu v ročníku,“ doplnil radní Vácha.

Další modernizace se týká například Střední lesnické školy a SOU Křivoklát, která chystá úpravy v prostoru dílen za více než 19 milionů korun. VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora plánuje vytvoření komplexu slaboproudých laboratoří a modernizaci dílen, celkem za zhruba 24,5 mil. korun. SOŠ a SOU Kladno, náměstí Edvarda Beneše, čeká výstavba nové dvoupodlažní budovy, v níž budou nové odborné učebny, zázemí pro pedagogy a pro školní poradenské pracoviště. Nové prostory budou propojeny se stávající budovou dvěma tubusy. Stavba nahradí nynější skladové prostory ve dvoře. Předpokládaná cena je 31,5 mil. korun.