Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Středočeské školy po dvouleté pauze opět chystají mezinárodní aktivity

Středočeské školy po dvouleté pauze opět chystají mezinárodní aktivity

21. 4. 2022

Školy zřizované Středočeským krajem mohou každoročně žádat o příspěvek na mezinárodní aktivity. Rada kraje dnes schválila rozdělení 826 000 korun.

Středočeské školy po dvouleté pauze opět chystají mezinárodní aktivity

Středočeské školy po dvouleté pauze opět chystají mezinárodní aktivity

Příspěvek lze použít na aktivity v rámci mezinárodních programů, na výměnné pobyty žáků a studentů a různé partnerské projekty. Peníze jsou určeny k hrazení některých nákladů spojených přímo s realizací aktivity, jako je doprava, ubytování nebo vstupné. V prvním čtvrtletí o příspěvek požádalo 12 středních škol. „Mnoho středočeských škol dlouhodobě spolupracuje se zahraničními školami z různých zemí Evropy. Mezi žádostmi se jako cílová destinace objevuje například Slovensko, ale i Francie, Itálie nebo Srbsko. Zkušenosti z výměnných pobytů spojené s návštěvou místních škol, firem či kulturních institucí jsou pro žáky velmi cenné. Příspěvek Středočeského kraje na mezinárodní aktivity alespoň částečně kompenzuje rodinám žáků a studentů náklady spojené s cestou,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Některé školy se v rámci zahraniční spolupráce účastní soutěží, jiné pořádají například výměnné pracovní stáže v místních firmách nebo projekty zaměřené na studovaný obor. „Věřím, že po dvou letech bez cestování kvůli covidové pandemii budou moci děti letos opět vyjet za hranice, procvičit si cizí jazyk a navázat nová přátelství,“ doplnil Milan Vácha.