Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Středočeské dotace pro vyvolené

Středočeské dotace pro vyvolené

27. 11. 2019

Na některé obce ve středních Čechách se usmálo štěstí. Mohou si požádat o krajskou dotaci, která jim pokryje náklady na rekonstrukci vodovodů a kanalizace. Jediný problém je v tom, že dotační titul byl schválen teprve včera, tedy měsíc po nabídce ke zprostředkování dotace firmy Marka Semeráda napojenou na vládnoucí koalici.

Středočeské dotace pro vyvolené

Středočeské dotace pro vyvolené

„Už 25. října jsem obdržela e-mail s nabídkou na zpracování dotační žádosti na vodovody, kanalizace, rybníky a malé vodní nádrže. U loga soukromé firmy nechybělo logo Středočeského kraje a podmínky dotačního titulu. Chtěla jsem si dohledat další informace, ale zjistila jsem, že tento dotační titul nebyl krajem ještě vůbec schválen a uveřejněn. Zdá se mi skutečně nefér, aby vybrané obce o připravovaných dotačních titulech s předstihem věděly a jiné ne. Připravené a úspěšné mají být tedy jen ty obce, které se obrátí na poradenskou firmu pana Semeráda?“ podivuje se starostka středočeských Mnichovic Petra Pecková (STAN).

Podle uvedeného e-mailu, kde je nabídka zpracována s logem Středočeského kraje, je výše podpory až 95 % a žádosti se mají podávat ve druhé polovině ledna 2020.

Marek Semerád se přitom u podezřelého rozdělování krajských dotací nevyskytuje poprvé. Již v loňském roce informovala média o až nadpřirozené úspěšnosti městysu Cerhenice, malé středočeské obce v okrese Kolín, při získávání dotací z programů Středočeského kraje. Právě zde je Semerád starostou.  Zároveň byl také dlouholetým náměstkem bývalého středočeského hejtmana Petery pro oblast životního prostředí a zemědělství. Dokonce sám připustil, že úspěch v získávání dotačních peněz stojí také na přátelství a vazbách právě na středočeském hejtmanství. Zdá se, že nadstandardní informace Marek Semerád získává stále a umí je také šikovně zobchodovat.