Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Školáci by se letos měli opět dočkat vědomostních a sportovních soutěží a olympiád

Školáci by se letos měli opět dočkat vědomostních a sportovních soutěží a olympiád

1. 4. 2022

Středočeský kraj chce letos podpořit zhruba 40 vědomostních či sportovních soutěží pro žáky základních a středních škol. Předpokládá se, že se jich zúčastní na 155 000 školáků. Kraj pořadatelům na zajištění akcí rozdělí celkem 5 195 000 korun.

Školáci by se letos měli opět dočkat vědomostních a sportovních soutěží a olympiád

Školáci by se letos měli opět dočkat vědomostních a sportovních soutěží a olympiád

Celou částku poskytlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a přijetí dotace dnes schválili radní. Pořadatelé peníze využijí na organizaci soutěží a přehlídek na úrovni okresních i krajských kol. Jde například o matematickou, biologickou či dějepisnou olympiádu, jazykové olympiády, soutěže žáků ZUŠ, ale i soutěže v řadě sportovních disciplín. Podle předběžných odhadů jde o šest stovek okresních a 85 krajských kol, kterých se má zúčastnit více než 155 000 žáků.

„Jsem rád, že se po dvou letech omezených možností setkávání opět rýsuje možnost dopřát žákům základních a středních škol přímou účast na soutěžích. Je to důležité pro jejich rozvoj, je to příležitost pro zlepšování dovedností, ale i pro navazování nových přátelství. V uplynulém období se kvůli covidovým opatřením konaly pouze některé soutěže on-line formou. Věřme, že v příštích měsících pořádání akcí nebude omezeno a plánované soutěže se uskuteční,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).

Radní dnes schválili také finanční podporu ve výši 243 000 korun z krajského rozpočtu na pořádání XI. ročníku soutěže Středočeský taneční pohár. Okresní kola zajišťují domy dětí a mládeže, krajské kolo se bude konat v Domě dětí a mládeže Na Výstavišti v Mladé Boleslavi.