Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Šest krajských středních škol získalo dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

Šest krajských středních škol získalo dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

6. 2. 2023

Šest krajských středních škol získalo dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský na realizaci tzv. šablon. Cílem programu je podpora rozvoje otevřené a vzdělané společnosti založené na znalostech, dovednostech a rovných příležitostech. Krajská rada přijetí dotace ve výši téměř 12,6 milionu korun schválila.

Šest krajských středních škol získalo dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

Šest krajských středních škol získalo dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

„Krajské školy a školská zařízení využívají různé příležitosti, jak zajistit financování svých záměrů. Jedním z významných zdrojů jsou dotace. V rámci „šablon“ jde především o možnost podpořit činnost kariérových poradců, školních psychologů, inovativní vzdělávání pracovníků ve školství i žáků samotných. Jde o velmi důležité profese, které mohou žákům středních škol usnadnit studium i rozhodování o směřování dalšího profesního života. Středočeský kraj klade velký důraz na to, abychom se v našich školách těmto podpůrným aktivitám věnovali. Má to pozitivní dopady jak pro žáky, tak pro pedagogy, ale i pro celý vzdělávací systém,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

O dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský požádaly Gymnázium Joachima Barranda Beroun, Gymnázium J. S. Machara, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Dvořákovo gymnázium Kralupy nad Vltavou, Střední škola designu Lysá nad Labem, VOŠ a SOŠ Březnice a VOŠ a SZeŠ Benešov. Celková výše dotace, kterou školy získaly, je 12,6 mil. Kč. Všech šest škol počítá s využitím prostředků na činnost kariérových poradců, vzdělávání učitelů, na inovativní vzdělávání, některé školy počítají s odborně zaměřenými tematickými a komunitními setkáními. V případě vyšších odborných škol jde také o financování činnosti koordinátora spolupráce školy a zaměstnavatele VOŠ.