Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj První setkání starostů se současným vedením Středočeského kraje se koná 7. září 2021

První setkání starostů se současným vedením Středočeského kraje se koná 7. září 2021

19. 8. 2021

První setkání starostů měst a obcí se současným vedením Středočeského kraje se uskuteční 7. září 2021 v kongresovém hotelu Clarion v Praze. Starostové se budou moci setkat s hejtmankou Petrou Peckovou a také se všemi radními, kteří reprezentují jednotlivé odbory Středočeského kraje. Kromě členů rady se setkání zúčastní také zástupci krajských příspěvkových organizací – Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK), Krajská správa údržby silnic (KSÚS), Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR), Středočeské Inovační centrum (S-IC), Vzdělávací institut Středočeského kraje (VISK), Regionální dotační kancelář (RDK), Asociace poskytovatelů mobilních služeb (APMS), Svaz měst a obcí i Sdružení místních samospráv. 

První setkání starostů se současným vedením Středočeského kraje se koná 7. září 2021

První setkání starostů se současným vedením Středočeského kraje se koná 7. září 2021

„Konečně se budeme moci osobně setkat se všemi starostkami a starosty. Srdečně všechny zvu a těším se, že budu mít možnost se všemi se pozdravit,“ potvrzuje hejtmanka Petra Pecková (STAN) a dodává: „Nepůjde pouze o společenskou událost, ale chceme v průběhu celého dne nabídnout řadu praktických informací a prostor pro diskusi a řešení konkrétních pracovních témat. V každém případě doufám, že půjde o prohloubení dlouhodobého bezprostředního dialogu mezi krajem a obcemi.“

V odpoledním bloku budou moci starostové využít široké nabídky služeb, dotačních titulů a osobních konzultací se zástupci jednotlivých odborů kraje a krajských příspěvkových organizací na tzv. Veletrhu služeb. Zde například Regionální dotační kancelář nabídne starostům bezplatné konzultační služby v souvislosti s přípravou a uplatněním žádostí o dotace ve výzvách operačních programů. Zástupci Krajské správy a údržby silnic a Integrované dopravy Středočeského kraje poskytnou konzultace a odpovědi na otázky týkající se dopravy či silniční sítě v kraji. Kolegové z jednotlivých odborů kraje mají připravený široký okruh témat, se kterými mohou starosty seznámit, odpovědět na jejich otázky, či pomoci jim s řešením jejich problémů týkajících se dané oblasti.

Setkání starostů měst a obcí Středočeského kraje začíná ráno v 9 hodin, závěr je plánován na 17.  hodinu. Na setkání jsou vítání i zástupci médií, pro něž je připraven krátký briefing přibližně od 12,30.  

Podrobný program odpolední pracovní části najdete na tomto odkazu.


Mohlo by vás také zajímat

Program 9. Zastupitelstva Středočeského kraje

Mohlo by vás také zajímat

Program 9. Zastupitelstva Středočeského kraje