Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Poděkování Petry Peckové

Poděkování Petry Peckové

11. 11. 2020

Petra Pecková ještě jednou děkuje za hlasy voličům a popisuje start koaliční spolupráce ve Středočeském kraji.

Poděkování Petry Peckové

Poděkování Petry Peckové

Vážení Středočeši,
vašich 92 903 hlasů ve volbách do Zastupitelstva Středočeského kraje zajistilo společné kandidátce STAN, KDU-ČSL a SNK ED a vítězství. Děkujeme za ně i za všechny ostatní hlasy, i ty, které nepatřily nám, ale jež dohromady složily nebývalou volební účast přesahující 40 procent oprávněných voličů. Rozložení sil v zastupitelstvu a sdílené vize vedení kraje umožnily vznik koalice, která disponuje padesátkou z celkem 65 mandátů. 

Spolu s kolegy z ODS, Pirátů a Spojenců pro Středočeský kraj už jsme začali pracovat na tom, abychom všem krajským institucím a jejich představitelům vrátili důstojnost a hlavně vaši důvěru. Nezbytnou součástí koaliční smlouvy je detailní program. Jeho prostřednictvím chceme založit konsenzus ve způsobu vedení a hospodaření kraje v časovém horizontu, který přesáhne jedno volební období. 

Ostrý start našeho týmu se uskuteční v pondělí 16. listopadu na ustavujícím jednání zastupitelstva. Je mi nesmírnou ctí, že většina zastupitelů deklarovala svůj úmysl zvolit do čela kraje právě mě. Funkci hejtmanky budu vykonávat svědomitě, s respektem a s dveřmi otevřenými pro každého z vás. Otevřené dveře a otevřenou mysl pro vaše návštěvy, připomínky, podněty a zpětnou vazbu budou mít i všichni moji skvělí kolegové, radní Středočeského kraje, napříč všemi oblastmi a politickými uskupeními.

Vaše Petra Pecková