Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Petra Pecková bude znovu kandidovat na hejtmanku

Petra Pecková bude znovu kandidovat na hejtmanku

15. 2. 2024

Sněm středočeských Starostů zvolil stávající hejtmanku kraje Petru Peckovou lídrem kandidátky pro podzimní volby. „Změny, které jsme ve středních Čechách nastartovali, bychom rádi dotáhli. Občané kraje, kterým říkám “naši šéfové”, si to zaslouží,” prohlásila Pecková po zvolení.

Petra Pecková bude znovu kandidovat na hejtmanku

Petra Pecková bude znovu kandidovat na hejtmanku

Dosavadní hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková bude obhajovat svou pozici. Mandát získala jednomyslně na dnešním sněmu krajské organizace Starostů. „Je to logická volba. Petra odvádí ve vedení kraje skvělou práci a věřím, že lidé vidí ten obrovský rozdíl v přístupu k jejich problémům oproti předchozí hejtmance. I když Petra vyzvala členskou základnu i registrované příznivce k tomu, aby se o post přihlásili, že ráda absolvuje primárky, protikandidát nebyl a Petra získala jasnou podporu všech,” uvedl předseda středočeských Starostů Michael Kašpar. 

„Ačkoliv jsme museli provést kraj covidovou i migrační krizí, řešit dluhy a  nepořádky po předchozím vedení kraje, a dva roky ze čtyř byly vlastně v krizovém řízení, zvládli jsme to. Mnoho práce je rozdělané a rádi bychom ji dokončili.  Moc si přeji, aby Středočeši cítili, že žijí v bezpečném a moderním kraji, který mají rádi a který se o jejich potřeby skutečně stará,” dodala ke své druhé kandidatuře hejtmanka Pecková.

„Povedlo se nám snížit zadlužení kraje, předčasně jsme splatili dvoumiliardový úvěr a ještě jsme historicky rekordně investovali. Povedlo se to, protože jsme odpovědně hospodařili, seškrtali nesmysly, investovali do energetických úspor, zavedli jsme transparentní výběrová řízení i na věci, které se nikdy dříve nesoutěžily a dávaly se z ruky. Díky tomu například šetříme stovky milionů korun při organizaci veřejné dopravy. Přitom jsme ji podstatně zefektivnili a zkvalitnili. Jezdí a budou tu jezdit bezpečné nové vlaky a autobusy, uvést mohu deset vlaků RegioFox, 22 vlaků Regiopanter od druhé poloviny letošního roku nebo vlaky RegioSpider na regionální tratě, které začnou vyjíždět už od poloviny letošního roku,” vyjmenovala Pecková část změn, ke kterým pod jejím vedením v kraji došlo během posledních tří let.

Petr Borecký, radní pro veřejnou dopravu a mobilitu dodal: „Stavíme také cyklostezky, letos to bude čtyřicet nových kilometrů, připravujeme a stavíme deset parkovišť P+R a rekordní finance jsme dali do údržby a výstavby středočeských silnic, kterých opravujeme přes 200 kilometrů ročně.” 

Radní pro školství Milan Vácha vyzdvihl i modernizaci a zvyšování kvality středních škol: „Kapacitu středních škol jsme navýšili zřízením nových a transformováním stávajících míst dohromady o necelé 4000 za dva roky, investujeme do inovací ve výuce a vybavení a už nejsme ve srovnání u maturit na třetím nejhorším místě mezi
kraji, další dva kraje jsme přeskočili.”

„Také ale kraj dostavuje a modernizuje krajské nemocnice, středočeská záchranka má skvělé vybavení a buduje si renomé. A hasiči, jak profíci, tak dobrovolní, stejně jako policie, mají podporu, jaká dřív nebyla,” doplnil Kašpar. 
„Naším cílem je, aby si i přes všechny krize, kterými prochází celá země, mohli obyvatelé kraje za dalších pět let říct, že žijí na místě, kde se cítí bezpečně a kde mají přístup ke všem službám, které potřebují pro spokojený a klidný život. Na lidech mi vždycky záleželo, pracovala jsem pro ně, považuji je za své šéfy a na tom se nic nezměnilo a nikdy nezmění,” uzavřela Pecková.

Celá kandidátka Starostů a nezávislých pro krajské volby bude známa v červnu. Hnutí bude ve středočeském kraji kandidovat samostatně. „Věřím, že dosáhneme přinejmenším srovnatelného výsledku jako v předchozích volbách. Myslím, že lidé vidí, že kraj konečně pracuje pro ně,” řekl šéf středočeských Starostů a krajský radní pro
finance Kašpar.