Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Ondřej Lochman otevřel poslaneckou kancelář v Mladé Boleslavi

Ondřej Lochman otevřel poslaneckou kancelář v Mladé Boleslavi

4. 4. 2022

Starosta Mnichova Hradiště, krajský zastupitel a od loňského podzimu i poslanec Ondřej Lochman ve středu 30. března odpoledne slavnostně otevřel svou poslaneckou kancelář v Mladé Boleslavi v Železné ulici čp. 159.

Ondřej Lochman otevřel poslaneckou kancelář v Mladé Boleslavi

Ondřej Lochman otevřel poslaneckou kancelář v Mladé Boleslavi

Příjemné prostory v centru města zahrnují kromě vlastní kanceláře také menší zasedací místnost. „Záměrně jsem vybíral místo tak, aby kancelář byla v přízemí s výlohou, abychom byli občanům na očích,“ vysvětluje Ondřej Lochman. A jaká práce ho zde v nejbližších měsících a letech čeká?

 „Budeme tu postupně občanům představovat jednotlivé projekty, na kterých se na Mladoboleslavsku podílím na úrovni kraje i Poslanecké sněmovny. Činnost poslance se představuje hůře, protože zahrnuje hlavně práci s legislativou a její výsledky nejsou hned hmatatelné. Ale některá témata spolu souvisejí a podílí se na nich stát, kraj i obce. Je nutné spolupracovat na všech úrovních a snažit se vydobýt tu nejlepší variantu pro náš region,“ říká poslanec.

Z krajských investic se chystá například snížení energetické náročnosti budovy mladoboleslavské Střední průmyslové školy nebo nový pavilon pro matku a dítě v mladoboleslavské nemocnici. Ten by měl být hotový v roce 2026 a přinese lepší komfort rodičkám a dětem i z Mnichovohradišťska, pro které je zdejší porodnice nejbližší. Chystá se i realizace řady dopravních staveb, například mimoúrovňové křižovatky na D10 nebo Martinovické spojky. I tyto stavby by měly prospět celému regionu.

„Na úrovni práce poslance se věnuji hlavně dopravním záležitostem v silničním zákoně, zahraničním věcem a částečně vzdělání,“ doplňuje Ondřej Lochman, který zároveň pokračuje i v práci na projektech přímo ve městě Mnichovo Hradiště, z nichž některé probíhají také v úzké koordinaci s krajem.

Za poslancem Ondřejem Lochmanem mohou občané do mladoboleslavské kanceláře přijít každé první tři pondělky v měsíci mezi 11. a 13. hodinou, příkladně kdykoli jindy po předchozí dohodě. Každé úterý a čtvrtek od 15.30 do 17 hodin bude v kanceláři k dispozici Lochmanův asistent Aleš Rychlý.

Kromě samotného kontaktu s občany budou prostory využívány i jako místo na různá setkání, besedy a přednášky.