Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj O novém školním roce se starostkou Smečna Pavlou Štrobachovou

O novém školním roce se starostkou Smečna Pavlou Štrobachovou

10. 10. 2019

Nový školní rok přináší spoustu nových možmostí, ale mnohdy i problémy. Redaktorka Našeho regionu si povídala se starostkou Smečna Pavlou Štrobachovou.

O novém školním roce se starostkou Smečna Pavlou Štrobachovou

O novém školním roce se starostkou Smečna Pavlou Štrobachovou

Paní starostko, kolik máte ve městě škol a školek?
Ve Smečně máme mateřskou i základní školu, mateřská má kapacitu sto deset dětí a stačíme uspokojit všechny zájemce. Děti nejsou odmítány. Mateřskou školu navštěvují i děti z okolních obcí. Základní škola má všechny třídy od první až po devátou, v současnosti ji navštěvuje dvě stě osmdesát dětí, a to také nejen ze Smečna, ale i z okolí. Máme sice jednu školu, ale dva školní objekty.

Kolik letos nastoupilo do školy prvňáků?
Letos máme dvě první třídy, v každé je dvacet dětí. Odklady mají děti nejčastěji z toho důvodu, že neumějí mluvit rodnou řečí.

Je ve škole ve Smečně dost učitelů?
Zatím má škola učitelů dost, ale ve chvíli, kdy odejde silná skupina starších učitelek do důchodu, patrně nastane velký problém. Ve škole v současnosti působí také jedenáct asistentů pedagoga.

Přišla tak řada už i na rekonstrukce školních zařízení?
V uplynulých dvou letech jsme kompletně zrekonstruovali mateřskou školu, včetně zateplení, letos jsme zde vybudovali novou kotelnu celkem za tři a půl milionu korun. U základní školy jsme rekonstruovali tělocvičnu a přistavili novou sportovní halu, což stálo dvaadvacet milionů korun. V současnosti probíhá přístavba školy, budou zde nové čtyři třídy a nová kuchyně s jídelnou, tady je to investice za šedesát pět milionů korun.  Dojde i ke sjednocení objektů v jeden školní areál.

 

Celý článek vyšel na serveru Náš region.

Autor: Táňa Pikartová, Náš region