Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Naši poslanci Urbanová Barbora

Urbanová Barbora

Barbora Urbanová

Středočeský kraj

Bojujte za věci, na kterých vám záleží, ale dělejte to způsobem, který přivede ostatní, aby se k vám přidali.

e-mail: barbora.urbanova@stan.cz

mobil: 773 955 279

web: https://barboraurbanova.cz/

/UrbanovaBarboraSTAN

/BaraUrbanova


Narodila jsem se v Dolních Břežanech, vyrůstala jsem v Dolních Břežanech a jednou bych tu chtěla vychovávat své děti. V říjnu 2021 jsem se jako členka hnutí STAN stala poslankyní za Středočeský kraj.

Byl to pro mě velmi zlomový den. Rozhodla jsem se s mandátem naložit jak nejlépe umím. Vždycky jsem chtěla pomáhat lidem a myslím, že problematika domácího násilí je v naší společnosti dlouhodobě opomíjené téma. Přitom se týká až pětiny naší země! Proto jsem spolu s Michaelou Studenou založila iniciativu Pod Svícnem, která ukazuje jak domácí násilí může vypadat. Že je všude kolem nás.

Zabývám se také zahraniční politikou, vychází to z mého studia na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE, oboru Politologie. Díky svému ekonomickému vzdělání jsem také členka Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny.

Dále se věnuji i agendě, která má mnoho společného s problémem opomíjených regionů naší země - dluhovým pastem. Jak se do nich nedostat, jak z nich lidem, kteří se z nich vrátit do normálního života chtějí, pomoci. Se strukturálními problémy souvisí také podpora vzdělanosti. Proto jsem už na vysoké škole spoluzaložila oceněný spolek Stužák (Gratias Tibi v roce 2018), který s pomocí aktivních vysokoškolských studentů ukazuje, že kritické myšlení, mediální gramotnost, politologie i sociologie se dají učit i zábavnou a pro žáky středních škol velmi atraktivní formou. Byl jsem také ředitelkou think-tanku Institut moderní politiky iSTAR.


Funkce

Vzdělání

2006-2010 Českoslovanská akademie obchodí Dr. E. Beneše, Resslova 8, Praha

2010-2018 VŠE v Praze, Fakulta mezinárodních vztahů, obor Politologie, uzavřeno magisterským titulem
 

Zaměstnání

2010-2017 lektorka anglického jazyka, JŠ SVĚT v Dolních Břežanech
2017 analytička, Krajský úřad Středočeského kraje
2017-2019 předsedkyně spolku Stužák
2017-2021 asistentka poslance a předsedy STAN
2018-2021 ředitelka iSTARu