Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Na aktivity spojené s programem DofE dostane peníze 17 krajských škol a školských zařízení

Na aktivity spojené s programem DofE dostane peníze 17 krajských škol a školských zařízení

21. 10. 2021

Celkem 255 000 korun poskytne Středočeský kraj školám a školským zařízením, které požádaly o příspěvek v souvislosti s programem Mezinárodní cena vévody z Edinburghu Česká republika (DofE). Tento vzdělávací program podporuje mladé lidi v dlouhodobém rozvoji ve více než 130 zemích světa.

Na aktivity spojené s programem DofE dostane peníze 17 krajských škol a školských zařízení

Na aktivity spojené s programem DofE dostane peníze 17 krajských škol a školských zařízení

Středočeský kraj uzavřel s českým zastoupením DofE letos v květnu Memorandum, kde se právě zavazuje mimo jiné k uhrazení ročního příspěvku krajským školám a školským zařízením. „Na radě jsme dnes schválili příspěvek 15 000 korun pro každou z krajských příspěvkových organizací, která o příspěvek požádala. Jsem moc rád, že školy a školská zařízení o program mají zájem, protože rozvíjí jak žáky a studenty, tak pedagogy. Může každému zprostředkovat spoustu nových zkušeností a já věřím, že je využijí na maximum. Finanční příspěvek je určen na uhrazení ročního licenčního poplatku za registraci v programu, poplatky za jednotlivá školení a jiné aktivity spojené s programem, vybavení na expedice, popřípadě odměny pro učitele, kteří jsou vedoucími v programu,“ uvedl krajský radní pro oblast školství Milan Vácha (STAN).

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu Česká republika (DofE) je vzdělávací program, který ve více než 130 zemích světa podporuje mladé lidi v dlouhodobém rozvoji. Je určen pro všechny ve věku od 14 do 24 let a je založen na neformálním vzdělávání formou zážitkové pedagogiky. Jeho smyslem je komplexní rozvoj mladého člověka, přivádí mladé lidi k rozmanitým volnočasovým aktivitám a pomáhá jim získat cenné dovednosti pro budoucí život a kariéru, ať již v rámci sportovních aktivit, dobrovolnické činnosti nebo absolvováním dobrodružných expedic.

Podpořené školy a školská zařízení:

Dvořákovo gymnázium a SOŠ ek., Kralupy n/Vltavou

Gymnázium Český Brod

Gymnázium Jana Palacha Mělník

Hotelová škola Poděbrady

VOŠ, SPŠ a JŠ, Kutná Hora

Gymnázium B. Hrabala v Nymburce

Gymnázium Dr. J. Pekaře Mladá Boleslav

Gym. Jiřího Ortena, Kutná Hora

Gym. a SOŠ pedagogická, Čáslav

OA a VOŠ, Příbram I

Gymnázium Vlašim

Gymnázium, Příbram, Legionářů

Gymnázium Hostivice

Gymnázium Benešov

DD a ŠJ Solenice

DDM "Na Výstavišti" Mladá Boleslav

DDM Symfonie Poděbrady