Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Krajský výbor Jeništa Luděk

Jeništa Luděk

Luděk Jeništa

Středočeský kraj

alfa a omega“ úspěchu je vytvoření skvělého týmu spolupracovníků, kolegů, přátel a rodiny.

e-mail: starosta@mesto-vlasim.cz

mobil: 602252200


Funkce

Vzdělání

Po dokončení povinné školní docházky jsem studoval na vlašimském gymnáziu a zakončil ho maturitní zkouškou v roce 1980. V letech 1981-85 jsem absolvoval Pedagogickou fakultu JEP v Ústí nad Labem, obor učitelství I. stupně se specializací na tělesnou výchovu. 

Zaměstnání

 

- senátor Senátu ČR v letech 2012 - 2018
- starosta obce Vlašim
 

Zkušenosti

Po roční základní vojenské službě jako letovod navigátor jsem nastoupil jako učitel na základní školu, kde jsem vyučoval osm let. 
V roce 1994 jsem uspěl v konkurzu a stal se ředitelem téže školy. Události, které byly spojené s nutností reorganizace základního a částečně i středního školství ve Vlašimi, mě přivedly do komunální politiky ve městě. Ve volbách do městského zastupitelstva jsem v roce 2002 za „Volbu pro město“ získal od občanů nejvíce hlasů a jako projev jejich důvěry jsem proto přijal funkci starosty města. Tuto pozici jsem postupně obhájil i v dalších volbách v letech 2006 a 2010 a 2014. 
Jako starosta středočeského města jsem vedl kolegy z dalších měst a obcí do krajských voleb v roce 2008 a za „Starosty a nezávislé“ V roce 2010 jsem kandidoval do Poslanecké sněmovny ČR v roce 2012 do Senátu. Všechny tři kandidatury byly úspěšné.
 
- předseda oblasti Vlašim

Zajímavosti

 Už od dětství je mým největším koníčkem sport, konkrétně stolní tenis, jehož tradiční baštou je moje rodné město Vlašim. V letech 1975 – 79 jsem byl členem československé juniorské reprezentace a zúčastnil se čtyř juniorských mistrovství Evropy, kde jsem získal celkem 7 medailí v soutěžích v družstvech, čtyřhře a dvouhře. V roce 1976 jsem vedl evropský žebříček kadetů, tedy hráčů do 15 let. Deset sezón jsem hrál za Vlašim a VŠ Praha naši nejvyšší mužskou soutěž, kde jsme za klub vysokoškoláků dvakrát získali stříbrné medaile. Stal jsem se postupně mistrem republiky ve dvouhře mladších i starších žáků, juniorů a ve čtyřhře s Jindřichem Panským v kategorii mužů. Svou kariéru jsem si prodloužil takřka dvacetiletým angažmá v německé oberlize a regionallize, kde jsem nastupoval za kluby v Pasově a Pfarrkirchenu.