Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Kraj chce na příští rok vyčlenit 40 milionů korun na podporu sportu a volného času

Kraj chce na příští rok vyčlenit 40 milionů korun na podporu sportu a volného času

11. 11. 2022

Celkem 40 milionů korun chce pro příští rok vyčlenit Středočeský kraj na podporu sportu a volného času. Program 2023 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu sportu a volného času 2023 dnes projednali radní. Podléhá ještě schválení zastupitelstvem.

Kraj chce na příští rok vyčlenit 40 milionů korun na podporu sportu a volného času

Kraj chce na příští rok vyčlenit 40 milionů korun na podporu sportu a volného času

„Sportování a zajímavé volnočasové aktivity jsou bez diskuse zásadním prvkem pro zdravý životní styl. Náklady ale stále rostou, a proto jsem rád, že se opět podařilo vyčlenit v rozpočtu kraje peníze právě na podporu sportu a volného času. A podstatná změna oproti Programu 2022, která žadatele jistě potěší: v případě chybějících povinných příloh k žádosti budou prostřednictvím elektronické aplikace pro podávání žádostí vyzváni k doplnění, takže jejich žádost kvůli tomu nebude vyřazena,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).

Struktura fondu je rozdělena do několika oblastí. Zahrnuje podporu sportovních a volnočasových aktivit, podporu handicapovaných a podporu vrcholového sportu. Celkový předpokládaný objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu Středočeského kraje je 40 milionů korun. Sportovní kluby obvykle žádají například o peníze na zavlažovací systémy na hřiště či kurty, na nové osvětlení v halách a tělocvičnách, nebo na podporu a rozvoj mladých sportovců.

Program obsahuje čtyři Tematická zadání:

Podpora sportovních a volnočasových aktivit – investiční podpora (25 900 000,00 Kč)

Podpora sportovních a volnočasových aktivit – neinvestiční podpora (11 100 000,00 Kč)

Podpora vrcholového sportu (2 500 000,00 Kč)

Podpora handicapovaných (500 000,00 Kč)