Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Kraj bude spolufinancovat bezbariérovou dopravu pro hendikepované

Kraj bude spolufinancovat bezbariérovou dopravu pro hendikepované

20. 4. 2022

Středočeský kraj bude spolufinancovat provoz bezbariérové dopravy BEZBA doprava v systému Pražské integrované dopravy (PID). Krajští radní na zasedání schválili návrh smlouvy mezi organizátory dopravy v Praze a Středočeském kraji ROPID a IDSK. Bezbariérová doprava na objednávku pro obyvatele s trvalým bydlištěm v Praze a přilehlém regionu středních Čech je k dispozici pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P.

Kraj bude spolufinancovat bezbariérovou dopravu pro hendikepované

Kraj bude spolufinancovat bezbariérovou dopravu pro hendikepované

Dopravu pro hendikepované zajišťují dva dopravci s více než třicítkou speciálně upravených vozidel. „Chceme nabídnout mobilitu všem občanům, a to bez ohledu na jejich zdravotní postižení. Zjistili jsme, že o BEZBA dopravu je velký zájem, a proto i Středočeský kraj bude prostřednictvím své příspěvkové organizace Integrovaná doprava Středočeského kraje spolufinancovat provoz služby,“ konstatuje Petr Borecký, radní oblast veřejné dopravy.

Roční kalkulované náklady na službu dříve činily zhruba třináct milionů korun. Kvůli většímu zájmu nově kraj počítá s částkou bezmála sedmnáct milionů korun. 

„Schválení financování služby BEZBA doprava, tedy dopravy našich hendikepovaných spoluobčanů, považuji za službu 21. století, bez které se naše společnost neobejde. Odlehčení zátěže pro hendikepované i pro jejich rodiny při dopravě do zdravotnických zařízení, úřadů, škol či za kulturou je žádoucí a přínosné,“ doplňuje ředitel IDSK Zdeněk Šponar.

Objednání dopravy je možné prostřednictvím formuláře na webu či emailem na bezbadoprava@ropid.cz, případně telefonicky na čísle 234 704 572. Konkrétní obce, ze kterých lze dopravu realizovat, naleznou lidé na webu služby BEZBA doprava.