Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Kraj bude při budování parkovišť P+R spolupracovat s městy, schválili zastupitelé

Kraj bude při budování parkovišť P+R spolupracovat s městy, schválili zastupitelé

30. 5. 2024

Středočeský kraj bude při budování parkovišť P+R v Kolíně a Nymburku úzce spolupracovat s městy. Zastupitelé dnes schválili smlouvy o spolupráci na projektech a uzavření smluv o spolupráci s oběma samosprávami. V případě Kolína by mělo jít o parkovací dům, v Nymburku půjde o parkovací plochu.

Kraj bude při budování parkovišť P+R spolupracovat s městy, schválili zastupitelé

Kraj bude při budování parkovišť P+R spolupracovat s městy, schválili zastupitelé

Na budování parkovišť P+R v Kolíně a Nymburku bude Středočeský kraj spolupracovat s místními samosprávami. Zastupitelé dnes schválili smlouvy o spolupráci na projektech a uzavření smluv o spolupráci s oběma samosprávami. „Ve Středočeském kraji máme jasný záměr. Tím je moderní systém veřejné dopravy. K němu patří i kvalitní infrastruktura, kterou jsou i parkoviště P+R, kde mohou lidé své auto na celý den bezpečně zaparkovat a přestoupit na vlak,“ konstatuje Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy.

V Kolíně vyroste nový parkovací dům P+R v těsné blízkosti zdejšího nádraží. Město zajistí kompletní projektovou přípravu, včetně dokumentace pro provádění stavby. Kraj následně převezme výstavbu jako takovou, včetně zajištění technického dozoru nad stavbou, správu, provoz a údržbu parkoviště.

Parkoviště P+R v Nymburku je součástí větší územní akce, která si dává za cíl zklidnění dopravy v okolí sportovního centra Veslák. I v tomto případě kompletní projektovou přípravu, včetně dokumentace pro provádění stavby, zajistí město a kraj parkoviště vybuduje. „Cíli celé akce jsou odlehčení potřeb pro parkování cyklistů v centru města a omezení automobilové dopravy na Labské cyklostezce v této oblasti,“ vysvětluje Petr Borecký.