Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Další dvě středočeské střední školy připravily projekt na zkvalitnění podmínek pro výuku

Další dvě středočeské střední školy připravily projekt na zkvalitnění podmínek pro výuku

9. 1. 2023

Další dvě středočeské střední školy připravily projekt na zkvalitnění podmínek pro výuku v rámci odborných předmětů. Jde o Střední zdravotnickou školu v Berouně a Střední průmyslovou školu stavební v Mělníce. Radní jejich projektové záměry schválili do výzvy IROP včetně jejich spolufinancování ve výši 10 % celkových nákladů a předfinancování z prostředků Středočeského kraje v případě realizace.

Další dvě středočeské střední školy připravily projekt na zkvalitnění podmínek pro výuku

Další dvě středočeské střední školy připravily projekt na zkvalitnění podmínek pro výuku

„Středočeské střední školy procházejí velkou proměnou a modernizací, abychom mohli žákům i kantorům nabízet kvalitní podmínky pro výuku. To se samozřejmě neobejde bez velkých investic a často i stavebních zásahů. Jsem rád, že máme na stole další dva projekty, které naše školy posunou dál. Pro rodiče žáků vycházejících ze základních škol to může být další signál, že školy jsou pro Středočeský kraj prioritou a že má smysl, aby jejich děti studovaly právě u nás,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Střední zdravotnická škola Beroun chce vybudovat odbornou učebnu pro výuku přírodovědných předmětů, která ve škole chybí. Nejvíce ji využijí žáci nového oboru Zdravotnické lyceum. Součástí bude i multimediální technika včetně interaktivní tabule, All-in-One PC pro 3D digitalizaci, software Class, notebooky pro vyhodnocování experimentů a práce s daty pro žáky. V rámci projektu budou také vybaveny dva nové kabinety pro přírodní vědy. Celkové náklady projektu jsou odhadovány na 5,3 milionu korun.

Zlepšit podmínky pro výuku chce i Střední průmyslová škola stavební v Mělníce. Projekt za téměř 27 milionů korun zahrnuje například vybudování nové laboratoře pro výuku odborných stavebních a přírodovědných předmětů, vybudování hygienického zázemí pro praxi školy, nové učebny výpočetní techniky, obnovu učebny pro výuku odborných a přírodovědných předmětů a dílny pro praxi včetně jejich skladovacího zázemí. Předmětem projektu je také rekonstrukce vnitřní konektivity školy a zajištění kyberbezpečnosti.