20. 9. 2024
Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Benešovsko táhne na Senát zprava
Benešovsko táhne na Senát zprava
16. 10. 2012
Benešovsko táhne na Senát zprava
„Jsem rád, že jsem vyhrál, ale nejsem rád, že tak těsně. Čekal jsem výraznější vítězství,“ přiznal Karel Šebek (ODS), který je v Senátu už od roku 2006 a obhajoval svůj mandát za Benešovsko. Svého rivala z TOP 09 a Starostů Luďka Jeništu porazil jen o 2,5 procenta.
Do druhého kola na Benešovsku tedy postupují jen kandidáti z řad pravice, což je v celorepublikovém měřítku vcelku ojedinělé.
Pro Šebka a Jeništu je to ale spíše těžší: musí rychle najít téma, kterým se vymezí vůči soupeři. Karel Šebek prý bude sázet na stálost názorů a zkušenost ze Senátu. „Ještě tento týden určitě využiji k dalšímu oslovení voličů, připravuji se na dva duely v Českém rozhlase a v České televizi,“ uvedl Šebek.
Starosta Vlašimi Jeništa kandiduje poprvé. „Absolutně jsem nevěděl, jak můžu dopadnout. Myslel jsem, že můžu být desátý i druhý,“ řekl Jeništa. Na voliče teď chce apelovat svými zkušenostmi politika komunální úrovně. „Vlašim dokázala získat za posledních osm let skoro půl miliardy korun,“ zdůrazňuje Jeništa.
V Benešově uspěli jen pravicoví kandidáti:
Karel Šebek
ODS
Počet hlasů: 7 223 Poměr hlasů: 18,87 %
„Jsem rád, že jsem první kolo vyhrál, ale nejsem rád, že tak těsně. Mojí hlavní výhodou je dlouholetá zkušenost s prací politika. “
Luděk Jeništa
STAN a TOP 09
Počet hlasů: 6 198 Poměr hlasů: 16,19 %
„Doufám, že lidé ocení práci na komunální úrovni. Vlašim dokázala získat skoro půl miliardy korun za posledních osm let.“
Mohlo by vás také zajímat
20. 9. 2024


