Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Aktuality Beroun získal evropské dotace, opraví silnice za 25 mil. Kč

Beroun získal evropské dotace, opraví silnice za 25 mil. Kč

20. 10. 2011

Beroun za 25 milionů korun opraví zhruba tříkilometrový úsek silnic v Košťálkově a Jungmannově ulici, na třídě Míru a v ulicích Za Městskou horou, Pod Studánkou a Vítězslava Hálka.

 

Město na to získalo evropské dotace více než 18 milionů korun. Oprava silnic začne pravděpodobně příští rok v březnu a skončí v listopadu 2012, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Pavla Švédová.
    Město podle mluvčí uspělo v žádosti o dotace určené na opravu regionální infrastruktury. "Projekt musel zahrnovat ty úseky silnic, které jsou v majetku města, které zajišťují nebo vylepšují přímé napojení lokalit hospodářského rozvoje na regionální, popřípadě nadregionální síť," dodala Švédová. Opraveny proto podle ní budou silnice spojující centrum města s novým domovem důchodců, hřbitovem, gymnáziem a zdravotnickým centrem.
    Středočeský úřad regionální rady v říjnu schválil dotace na výstavbu, rekonstrukci nebo modernizaci místních komunikací ve výši téměř 204 milionů korun, zjistila ČTK na internetových stránkách úřadu. Celkem bylo schváleno 24 projektů. Kromě Berouna ve výzvě o dotace uspěly například Rakovník, Černošice u Prahy, Neratovice a Poděbrady. Nejvyšší dotace, přes 18,5 milionu korun, získal Český Brod, kde plánují stavební úpravy silnic v okolí nádraží.

Autor: ČTK