Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj V plzeňských školkách začínají zápisy dětí. Pro všechny místo nebude

V plzeňských školkách začínají zápisy dětí. Pro všechny místo nebude

26. 3. 2014

Dlouhé fronty se dnes budou tvořit u mateřských školek v Plzni. Začínají zápisy dětí a pro rodiče to znamená několikahodinové čekání navíc s nejistým výsledkem. Školky mají 1559 volných míst a ucházet se o ně bude až 2200 dětí. Mnozí rodiče tak ponesou přihlášky hned do několika mateřinek najednou.
V plzeňských školkách začínají zápisy dětí. Pro všechny místo nebude

V plzeňských školkách začínají zápisy dětí. Pro všechny místo nebude

V Plzni je šedesát mateřských škol, které budou přihlášky přijímat dnes a zítra. Konkrétní časy si určují samy. 
 
Kapacita necelých 1600 míst ale ještě není definitivní. „Počet se ještě upraví vzhledem k tomu, že ředitelky musejí blokovat místa pro děti, které mají odklad povinné školní docházky,“ říká vedoucí magistrátního odboru školství Eva Prokopová. 
 
„To se bude řešit v červnu. Přepokládáme, že po vyřešení odkladů se ještě uvolní dalších 200 míst,“ dodává. 
 
Přijímací řízení začne 28. března. Přednost dostanou předškoláci, a to hlavně ti, kteří bydlí v příslušném obvodu, pak teprve ti ostatní. 
 
Po nich přijdou na řadu další děti z obvodu. U nich bude při přijímacím řízení hlavním kritériem věk. Čím nižší, tím menší šance. 
 
V Plzni ještě přibudou místa na Slovanech v nově budované školce u bazénu, dále v Doubravce, kde vznikají dva pavilony v areálu 54. mateřské školy, a také v Černicích, kde nová školka nabídne 50 nových míst. 
 
autor: Jana Kosová