Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj V Kvíčovicích jdou příkladem, místo statku vyrostou domy

V Kvíčovicích jdou příkladem, místo statku vyrostou domy

12. 7. 2019

Kvíčovice – Plánované zvelebení návsi a veřejného prostranství v Kvíčovicích u Holýšova má už konkrétnější podobu. Náhled, jak bude náves vypadat a co na ní vznikne, zpracovala ve své studii firma Atelier VAS.

Kvíčovice

Kvíčovice

Na křižovatce naproti nově zbudovanému obecnímu úřadu vyroste hned několik budov. Dříve tu stával starý statek.

„Na návsi jsme v minulosti koupili velký starý statek. Budova však byla v havarijním stavu, a proto jsme se rozhodli zbourat ji,“ vysvětlil starosta Kvíčovic Jan Bostl (STAN).

Po demolici vzniklo v křižovatce velké prostranství a obec stála před otázkou, jak ho využít. „Zčásti zde bude náves. Původně jsme měli v plánu umístit sem Dům klidného stáří pro seniory, nakonec jsme se ale v tomto případě rozhodli jinak,“ pokračoval starosta Bostl.

Vzniklý prostor tak rozšíří náves a zbylá plocha poslouží jako stavební parcely.

Podle připravené studie vznikne tzv. špalíček, který vymezí veřejné prostranství u křižovatky. Dále budou vystavěny dvojice dvojdomů, samostatný rodinný dům a malá bytovka.

Obci se navíc pro tento projekt podařilo najíta získat investora. Studie zohledňuje okolí a zároveň se snaží vyhovět požadavkům na moderní bydlení. V současné době se pracuje na přípravách projektové dokumentaci.

Autor: Václav Cinádr  |  Zdroj: Petra Kůtová, Deník.cz

Fotoalbum